Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki pozabankowe prywatne

komentarze 3

Gdy mowa o prywatnych pożyczkach pozabankowych, to ja sobie wyobrażam tylko pożyczki od osób, które nie mają zarejestrowanej firmy pożyczkowej. Dalej idąc tym wyobrażeniem, mam na myśli pożyczki których jedynym kosztem jest oprocentowanie nominalne, choćby i maksymalne weług Kodeksu Cywilnego. Nawet takie maksymalne oprocentowanie to niewiele w porównaniu do oprocentowania rzeczywistego pozabankowych pożyczek z firm pożyczkowych.

Tylko gdzie szukać takich prywatnych pozabankowych kredytów? Niestety, nie ma pewnego źródła. Są serwisy pożyczek społecznościowych ale nie mamy pewności że akurat czeka tam jakiś prywatny pożyczkodawca, który jest gotów udzielić pożyczki  akceptując naszą zdolność kredytową i na oczekiwaną przez nas kwotę. I ostatecznie wiele osób liczących na relatywnie niedrogą pożyczkę prywatną zgłasza się do firmy pożyczkowej, jednej z tych których oferty pożyczek wskazujemy tutaj. Także dlatego, że prywatni pożyczkodawcy coraz częściej sprawdzają potencjalnych pożyczkobiorców w BIK, mając taką możliwość właśnie na portalach pożyczek społecznościowych. A kto szukać pożyczki poza bankiem? No właśnie najczęściej ten, który ma niezbyt pozytywny rekord na swój temat w Biurze Informacji Kredytowej. I także dlatego pozabankowe firmy pożyczkowe zbierają obfite żniwa.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

Komentarze do 'Pożyczki pozabankowe prywatne'

Subscribe to comments with RSS

  1. Pożyczki pod sam weksel to bardzo poszukiwane pożyczki. Jeżeli pożyczkodawca żąda tylko weksla i nie interesuje go czy pożyczkobiorca ma prace i generalnie dochody i czy ma majątek, to tak jakby udzielił pożyczki bez niczego. Weksel bowiem nie stanowi żadnego zabezpieczenia dla pożyczkodawcy. Tak, ponieważ jeżeli pożyczkobiorca nie ma dochodów ani majątku to komornik będzie bezradny i należności nie wyegzekwuje. Coraz mniej pożyczkodawców udziela pożyczek tylko pod weksel, chodź swoją drogą, nawet firmy pożyczkowe które przecież piszą, że weryfikują zwłaszcza dochody, ponoć w rzeczywistości często jednak nie dokonują odnośnej weryfikacji. Tak jest w przypadku Providenta, gdzie tylko w niektórych przypadkach (jak przeczytałem na stronie www Provident) sprawdzane jest zatrudnienie pożyczkobiorcy.

    traper

  2. Zostałem pozwany o zapłatę pożyczki przez osobę prywatną. A prawda wygląda tak, że ja tą pożyczkę dawno spłaciłem ale ufając pożyczkodawcy nie zażyczyłem sobie pokwitowania. Sąd wysłał mi nakaz zapłaty a ja odwołałem się i była rozprawa. Na rozprawie zeznawałem jako świadek w swojej sprawie tzn. mówiłem to co w sprzeciwie napisałem, że pożyczkę spłaciłem. Przedwczoraj sąd wydal wyrok zasądzając zapłatę pożyczki czyli muszę płacić jeszcze raz. Wiem że mogę odwołać się do sądu II instancji ale to są dodatkowe koszty, czy warto?

    Łuki

  3. : Proszę złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku aby dowiedział się Pan, dlaczego wyrok jest taki a nie inny. Prawdopodobnie jednak sąd nie dał wiary Pana zeznaniom o tym, że pożyczkę spłacił Pan bez otrzymania pokwitowania od pożyczkodawcy. Sądowi przysługuje swoboda materiału dowodowego w tym także z przesłuchania świadka. Jeżeli uznał, że Pana zeznania nie były wiarygodne to nie sądzę, aby (na skutek apelacji) sąd II instancji uznał, że sad I instancji się pomylił. Odwołanie się od wyroku czyli apelacja ma sens raczej wówczas, gdy sąd I instancji popełnił ewidentny błąd, np. przeoczył jakiś kluczowy dla sprawy dowód, fakt.

    admin

Skomentuj