Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki konsolidacyjne

skomentuj

Kredyt konsolidacyjny (polecamy dobre tutaj), chociaż zwany bywa potocznie oddłużeniowym, to nie jest przewidziany dla osób mających wielomiesięczne zaległości w spłacie kredytów uwidocznione w Biurze Informacji Kredytowej – BIK. Niewielkie zaległości w spłacie mogą nie być przeszkodą w uzyskaniu tego rodzaju kredytu, ale bez przesady. Dlatego lepiej zacznij rozglądać się za tym kredytem zanim powstaną zaległości w spłacie zobowiązań które chcesz skonsolidować. I pamiętajmy, że zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej ma sens jeżeli obiektywnie oceniasz, że będziesz w stanie spłacać raty tegoż kredytu. Jeżeli natomiast dostrzegasz że umożliwi on jedynie odwleczenie egzekucji (bo np. dojdą Ci inne wydatki) i jest ta egzekucja nieuchronna, to nie ma sensu brać takiego kredytu.

Zamieniasz więcej kredytów na jeden – konsolidacyjny. Rozwiązanie w wielu przypadkach korzystne, pozwalające uchronić kredytobiorcę przed postępowaniem egzekucyjnym (z jego dodatkowymi kosztami), zlicytowaniem mienia i / lub znacznym spadkiem standardu życia kredytobiorcy i jego rodziny. Wprowadzając na ten portal niniejszą stronę o kredytach konsolidacyjnych, zamieściliśmy tutaj znacznie więcej ofert niż jest ich tu wyświetlanych obecnie. Po pewnym czasie pozostawiliśmy tu te które cieszą się największym zainteresowaniem ze strony potencjalnych kredytobiorców a jednocześnie zasługują na przynajmniej minimalne wyróżnienie według naszej, może i subiektywnej, oceny.

W internecie spotkaliśmy się już z reklamami typu np. „pożyczka konsolidacyjna bez BIK”; podobnie jak w przypadku pożyczek bez BIK, również takie kredyty a właściwie pożyczki konsolidacyjne bez BIK to produkty oferowane przez parabanki czyli przez pozabankowe firmy pożyczkowe. W tym przypadku zapewne nie patrzy się w ogóle na stan historii pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej ale i koszt takiej pożyczki, jej realne oprocentowanie może być znacznie wyższe niż w bankowym kredycie konsolidacyjnym.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Skomentuj