Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki dla zadłużonych na spłatę długu

komentarze 2

Wierzyciel albo działająca w jego imieniu firma windykacyjna może spróbować przekonać dłużnika że najlepszym rozwiązaniem będzie dobrowolna zapłata długu. Wskazane jest w sposób rzetelny i rzeczowy uświadomić dłużnikowi jakie koszty oraz niedogodności poniesie on jeśli sprawa trafi do sądu a następnie do komornika. Dobrowolna zapłata długu może być z korzyścią dla obu stron. Jednak problem często leży w braku środków; dłużnik chciałby zapłacić ale nie ma z czego. W takim przypadku powinien rozważyć zaciągnięcie pożyczki dla zadłużonych (takie pożyczki są tutaj). Jednakże nie doradzamy tego bezwzględnie wszystkim dłużnikom; każdy przypadek jest inny a pożyczki dla zadłużonych są drogie.

Trzeba dokonać chłodnej kalkulacji czy opłaca się zaciągać ten nowy dług którym zostanie spłacony dług już wymagalny, czy uda się spłacić pożyczkę gdy nadejdzie termin zwrotu. Pamiętajmy że chodzi o pożyczki z bardzo wysokim oprocentowaniem rzeczywistym. A może w zamian za dobrowolna zapłatę długu uda się wynegocjować anulowanie narosłych odsetek od długu który ma być spłacony taka pożyczką dla zadłużonych. Mamy wówczas: anulowanie odsetek i ratunek przed kosztami procesowymi oraz egzekucją której koszty to nawet 15% dla komornika. Pożyczki dla zadłużonych to opcja do której można namówić zwłaszcza dłużników prowadzących działalność gospodarczą. Dzięki spłaceniu już wymagalnego długu unikną bowiem zajęcia bankowego konta firmowego przez komornika, a takie zajęcie skutecznie paraliżuje funkcjonowanie firmy.

Ponadto coraz więcej wierzycieli umieszcza swych dłużników w rejestrach długów (w tym także, co gorsza, w internecie) powodując utratę wiarygodności biznesowej tych drugich. Czasem i z tego powodu warto spłacić dług aby zniknąć z takiego czy z innego rejestru dłużników. Oczywiście pożyczka dla zadłużonych to kolejny dług. Dopóki nie nadejdzie termin zwrotu, mamy spokój, tylko co potem? Czy będzie praca z wynagrodzeniem wystarczającym do spłaty pożyczki? Czy firma będzie miała zamówienia, zlecenia?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Komentarze do 'Pożyczki dla zadłużonych na spłatę długu'

Subscribe to comments with RSS

  1. Co oznacza dokładnie „kredyty trudne”, bankowe czy pozabankowe, wie ktoś może?

    Jalcia

  2. Pojęcie „trudne kredyty” używane jest w odniesieniu do dwóch przypadków. Czasem tak banki nazywają kredyty z odzyskaniem których jest problem i być może nie uda się ich odzyskać. Nam na tym blogu bliższe jest inne rozumienie tego pojęcia i jak można domyślić się, chodzi po prostu o pozabankowe kredyty dla zadłużonych, bez BIK, z komornikiem, bez sprawdzania dochodów… Chodzi więc o pożyczki które parabanki – firmy pożyczkowe przyznają licząc się z tym, że mogą wystąpić problemy z ich zwrotem, windykacją, egzekucja komorniczą. Takie trudne kredyty oferowane są między innymi przez Provident Polska S.A. Z racji tego, że są to kredyty podwyższonego ryzyka jak chodzi o ściągalność, to ich oprocentowanie rzeczywiste jest (znacznie) wyższe niż oprocentowanie rzeczywiste kredytów bankowych.

    admin

Skomentuj