Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej

komentarze 3

Każdy bank musi sprawdzić zdolność kredytową, bardziej lub mniej szczegółowo, ale musi. Nawet oferując kredyty bez zaświadczeń, sprawdza w Biurze Informacji Kredytowej a nawet jeżeli, udzielając chwilówki, nie żąda zaświadczenia od pracodawcy o zatrudnieniu i osiąganych dochodach, to żąda wyciąg z konta bankowego z operacjami na przestrzeni kilku miesięcy, z którego ma wynikać że kredytobiorca otrzymuje wynagrodzenie za pracę.

Kredyty bez sprawdzania zdolności kredytowej dostępne są w firmach pożyczkowych zwanych parabankami (stosunkowo korzystne są tutaj), albo na portalach społecznościowych. W parabankach jednak często żądają w takich wypadkach zabezpieczenia albo poręczenia takich pożyczek zwanych tez pożyczkami bez BIK. Oferty parabanków w zakresie pożyczek bez sprawdzania zdolności kredytowej oraz bez zabezpieczenia winny budzić czujność u pożyczkobiorcy, czy są to oferty rzetelne a nie próba wyłudzenia pieniędzy poprzez zmanipulowanie pożyczkobiorców np. do wysyłania sms-ów. A na portalach społecznościowych formalnie dokonuje się sprawdzenia pożyczkobiorcy ale moim zdaniem przy użyciu narzędzi dalece niewystarczających, nie żąda się też zabezpieczenia pożyczki.

Komentarze do 'Pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dwa lata nazad nie mając zatrudnienia wziąłem pozabankowa pożyczkę i do dnia dzisiejszego nie oddałem. Były pisma i telefony – wezwania do zapłaty ale do dzisiaj nic z sądu nie dostałem i komornik oczywiście też nie działa. Mam od dawna już pracę – umowę na czas nieokreślony i zamyślam o wzięciu kredytu w banku, dokładniej pożyczki. Czy bank w zaistniałej sytuacji sprawdzając mnie dowie się o tej niespłaconej pozabankowej pożyczce?

  uszatek

  28 Sie 18 o 10:15

 2. Jeżeli ta firma pożyczkowa umieściła Cię w KRD albo w innym rejestrze długów i jeżeli dany bank sprawdza rejestry długów, to się dowie. Z tego co mi wiadomo jednak, to większość banków nie sprawdza rejestrów długów. Jest jeszcze sprawa BIK, od jakiegoś czasu firmy pożyczkowe mogą na tzw., zasadzie wzajemności wpisywać do BIK swoich dłużników ale na razie to chyba tylko Vivus i jeszcze jakaś jedna firma pozabankowa tak robi.

  admin

  Administrator

  28 Sie 18 o 13:07

 3. Ja spotkałem się nawet z ofertą kredytową dla osób z „ruchem na koncie”, czyli de facto dla osób pracujących w tzw. szarej strefie.

  miodek

  27 Wrz 19 o 17:21

Skomentuj