Pożyczka na wyciąg z konta

Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka na wyciąg z konta

1 komentarz

Pożyczka udzielona na podstawie tylko wyciągu z konta możliwa jest do uzyskania zarówno w pozabankowych firmach pożyczkowych (polecamy te tutaj) jak też i w bankach (polecamy te tutaj), choć banki sprawdzą jeszcze BIK. Pożyczka na wyciąg z konta bankowego to po prostu pożyczka na oświadczenie. W wielu wypadkach wystarczy wydruk operacji na koncie kredytobiorcy z okres ostatnich trzech miesięcy aby być wiarygodnym dla firmy pożyczkowej / dla banku, jeżeli wyciąg przedstawia regularne wpływy wynagrodzenia od pracodawcy (od zleceniodawcy w przypadku umowy zlecenia). Takie wyciągi są w mojej ocenie bardziej wiarygodne niż zaświadczenia o zarobkach które łatwiej jest podrobić. Oczywiście potwierdzenia przelewów od jakieś osoby prywatnej lub nikomu nie znanej firmy mogą wzbudzić podejrzenia kredytodawcy, że jest to mistyfikacja.

Warto dodać na zakończenie, że niektóre firmy pożyczkowe a przynajmniej te z chwilówkami przez internet, wcale nie sprawdzają dochodów; nie wymagają ani zaświadczenia o zarobkach ani wyciągu z konta.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 9 Ocena średnia: 4.4]

1 komentarz do 'Pożyczka na wyciąg z konta'

Subscribe to comments with RSS

  1. Banki wciąć dosyć chętnie udzielają kredytów gotówkowych na oświadczenie o dochodach. Są one szybsze niż kredyty na zaświadczenie o dochodach. Na czym polega różnica? Zaświadczenie o dochodach czyli o zatrudnieniu i wysokości dochodów wystawia pracodawca a oświadczenie o dochodach to pisemna deklaracja kredytobiorcy, że jest zatrudniony (gdzie) i na jakie wynagrodzenie. Oczywiście nie każdy kredytobiorca jest uczciwy więc banki starają się szybko zweryfikować prawdziwość oświadczenia. Podstawowa metoda to poproszenie kredytobiorcy o kilkumiesięczną historię rachunku bankowego, czy są w nim uwidocznione regularne wpływy kwoty wynagrodzenia, i/lub telefon do pracodawcy z prośbą o potwierdzenie faktu zatrudniania kredytobiorcy. Pracodawca nie musi telefonicznie udzielać takiej informacji a przynajmniej niektórzy prawnicy twierdzą, że nawet nie powinni nie mając pewności kto pyta, to tak na marginesie. Banki starają się też weryfikować w miarę możliwości czy pracodawca to nie aby firma-krzak.

    Wyłudzenia takich kredytów gotówkowych na oświadczenie / zaświadczenie o dochodach rokrocznie kosztują banki miliony złotych, jednak chyba pomimo tego są to opłacalne dla banków produkty skoro dość intensywnie je reklamują. Straty powstałe w wyniku (zwłaszcza) wyłudzeń rekompensują uczciwi kredytobiorcy spłacający swe kredyty na oświadczenie, których oprocentowanie rzeczywiste jest relatywnie dość wysokie.

    Kopiak

Skomentuj