Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Porównywarka kredytów gotówkowych

1 komentarz

Użyj poniższej funkcjonalnej porównywarki kredytów gotówkowych aby wybrać najtańszy kredyt z uwzględnieniem zadanych przez Ciebie parametrów, kryteriów. I wybrawszy złóż wniosek online celem wstępnego zorientowania się, czy kredyt zostanie Ci udzielony (w kwocie która jest Ci potrzebna). W przypadku odmowy, złóż wniosek o kolejny kredyt. Może bowiem okazać się, że owego najtańszego nie otrzymasz (we wnioskowanej kwocie0 ale otrzymasz ten tylko nieco droższy przy Twoim poziomie zdolności kredytowej. Wymagania stawiane przez banki komercyjne są podobne ale nie identyczne. Przykładowo, wszystkie banki sprawdzają BIK (ale kryteria oceny mogą mieć różne) a nie wszystkie sprawdzają Biura Informacji Gospodarczej (na przykład Krajowy Rejestr Długów). Podejście w zakresie akceptacji wysokości dochodów też różni się nieco pomiędzy bankami.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.3]

kategoria kredyty gotówkowe

1 komentarz do 'Porównywarka kredytów gotówkowych'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jak chodzi o ocenę zdolności kredytowej klienta dokonywaną przez banki, to sprawdzenie jego historii oraz aktualnego stanu kredytowych zadłużeń w Biurze Informacji Kredytowej jest standardem. Czy jest to warunek narzucony z góry, to nie jestem tego pewien. Nad działaniami banków czuwa Komisja Nadzoru Finansowego i wydała oraz od czasu do czasu wydaje nowe rekomendacje dla banków, ale prawdę powiedziawszy, to ja nie doczytałem się nigdzie o nakazie sprawdzania potencjalnych kredytobiorców w BIK.

    Bez wątpienia jednak każdy bank sprawdza potencjalnego kredytobiorcę w BIK a poszukiwanie „banków które nie sprawdzają w BIK” jest bez sensu, bo takie banki nie istnieją. Kredyt bez sprawdzania w BIK a raczej pożyczkę taka można otrzymać ewentualnie w jakiejś pozabankowej firmie a ja znam tylko jedną taką co przyznaje kredyty bez BIK – jest to firma Provident Polska S.A. Pragnę jednak zauważyć, że sprawdzanie tylko BIK przez banki to nie wyczerpująca weryfikacja. Osoba starająca się o kredyt w banku może nie mieć zobowiązań kredytowych i w przeszłości też mogła ich nie mieć, ale może być wpisana na przykład do Krajowego Rejestru Długów lub do innego rejestru długów – Biura Informacji Gospodarczej. W takich rejestrach widnieją już miliony i co gorsza samych przeterminowanych zobowiązań i niesprawdzanie tych Biur Informacji Gospodarczej przez banki (a z tego co się orientuję to jeszcze nie wszystkie banki dokonują sprawdzeń w BIG-ach), jest lekkomyślnością i zapewne przyczynia się do strat w związku z niespłaconymi przez takich dłużników kredytami.

    cynam

Skomentuj