Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niska składka a jakość ubezpieczenia OC

1 komentarz

Pytanie: Wkrótce kupie mój pierwszy samochód w życiu i zainteresowałam się tematem obowiązkowego ubezpieczenia OC. Znalazłam w internecie dwa artykuły sugerujące, że tanie ubezpieczenie komunikacyjne może negatywnie odbić się na jakości usług a konkretnie owocować takimi problemami jak zaniżanie wyceny szkody przez takiego taniego ubezpieczyciela, maksymalne odwlekanie wypłaty odszkodowania a nawet unikanie zapłaty należnego odszkodowania. Może skomentuje Pan to, jak to praktycznie wygląda?

Odpowiedź: Jak chodzi o ubezpieczenie OC, to im tańsze – im niższa składka, tym lepsze dla osoby ubezpieczonej (dobre oferty ubezpieczenia OC są tutaj). Dlatego, że odszkodowanie (naprawę pojazdu) z tego ubezpieczenia otrzyma osoba na szkodę której Pani spowoduje wypadek – gdzie będzie Pani (oby nie) sprawcą wypadku. Relacją koszt ubezpieczenia – jakość, rzetelność usługi warto ewentualnie zainteresować się jak chodzi o ubezpieczenie nieobowiązkowe czyli AC. Jeżeli wypadek nastąpi z Pani winy, wówczas odszkodowanie / naprawę może Pani uzyskać właśnie z ubezpieczenia AC czyli Auto Casco.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria ubezpieczenia

1 komentarz do 'Niska składka a jakość ubezpieczenia OC'

Subscribe to comments with RSS

  1. Skąd wziąć kasę na ubezpieczenie OC? No bo przecież nie każdy właściciel samochodu to bogaty człowiek. Bywa w życiu i tak, że samochód potrzeby na ledwo na benzynę wystarczy, ale przecież nie ma co tłumaczyć, bo jak ktoś nie ma pieniędzy a jeździć musi, to wie. Chwilowy brak pieniędzy często zbiega się z wygasającym ubezpieczeniem OC (o ubezpieczeniu AC to nawet nie mówię w tej sytuacji) tym bardziej że te okresy braku kasy powtarzają się dość regularnie u niektórych kierowców, szczególnie zanim znajdą pracę albo lepszą pracę.
    Na pożyczkę w banku trzeba mieć nienaganne akta w BIK – Biurze Informacji Kredytowej i udokumentowane dochody, więc nie każdy się, mówiąc kolokwialnie, łapie. A pożyczki pozabankowe, różnie z nimi jest, bo mogą to być chwilówki też tylko dla pracujących i z dobrym BIK albo i bez BIK ale dla pracujących (Provident). Dla co poniektórych też odpada. Sprawdziłbym więc w ich sytuacji pożyczki prywatne te z serwisów społecznościowych. Można trafić na oferty bez sprawdzania zatrudnienia i dla zadłużonych.

    Rychu

Skomentuj