Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niby dla nowej firmy kredyt

komentarze 2

Praktyka polegająca na przyciągnięciu klienta reklamą która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, aby dokonał zakupu innego produktu, też nie jest etyczna. Nie będę rzucał nazwami, weźmy na przykład kogoś kto potrzebuje kredyt dla nowej firmy i widzi ofertę takiego kredytu: dla nowej firmy, bez zabezpieczeń, bez zaświadczania o dochodach firmy. W siedzibie banku okazuje się jednak, że to nieprawda, tak łatwo i pięknie nie ma ale wcześniej klient musiał założyć konto w tym banku, bo jest to warunek otrzymania kredytu. oszustwem tego nazwać nie można, konto nie odstaje od innych konkurencyjnych ale przedsiębiorca – niedoszły kredytobiorca stracił trochę czasu i czas ten był z góry na straty skazany. Machnie ręką i już będzie konta używał, i o to bankowi chodziło.

A korzystne kredyty dla firm są tutaj – można tam wysłać wniosek online.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.7]

kategoria kredyty dla firm

Komentarze do 'Niby dla nowej firmy kredyt'

Subscribe to comments with RSS

  1. Problemem wielu osób chcących rozkręcić własny biznes jest brak kapitału. A żeby otrzymać z banku kredyt, trzeba wykazać się zdolnością kredytową, a wielu zwłaszcza młodym osobom brakuje. Czasem też nagle potrzebne są pieniądze, wówczas tym większy problem. Na dzień dzisiejszy kredyty przez internet to fikcja ale nie do końca. Można otrzymać pożyczkę (wiele pożyczek) nie wychodząc z domu, nie goszcząc kuriera ani przedstawiciela firmy pożyczkowej ale nie pożyczkę bankową ani z pozabankowej firmy pożyczkowej, tylko pożyczkę społecznościową. Pożyczki społecznościowe udzielane są za pośrednictwem portali internetowych na których ogłaszają się i kontaktują ze sobą (prywatni) pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy. Można uzyskać tu pożyczki bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej, bez zaświadczeń o dochodach i bez zabezpieczenia a kasa na konto może wpłynąć jeszcze tego samego dnia po ogłoszeniu się na portalu jako pożyczkodawca. Jak znalazł więc jest to opcja dla wielu osób, pożyczki tańsze niż w para bankach.

    Janko

  2. Mam koleżankę która nie może sobie teraz darować tego że po prostu nie wzięła w banku kredytu gotówkowego przed założeniem firmy. Tak, otworzyła jednoosobową działalność gospodarczą dwa miesiące temu i teraz chciałaby kredyt na firmę, ale oczywiście żaden bank nie chce jej przyznać. A zanim założyła firmę, to pracowała na umowę o pracę i dochody miała wystarczające do tego aby uzyskać z banku kredyt gotówkowy przynajmniej na 20 tysięcy złotych. Ile osób znalazło się w podobnej sytuacji co ona, trudno spekulować, ale zapewne takie osoby są i to nie mało. No, z tego co ta koleżanka mi opowiadała, to wynika, że obejdzie się jakoś bez kredytu i firma nie upadnie, jednak kredyt byłby wskazany. Pomyśl więc o kredycie zanim otworzysz firmę, wykonaj pod tym kątem biznes plan, czy aby kredyt nie będzie Ci przydatny.

    matylda

Skomentuj