Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Najważniejsze parametry kredytów gotówkowych

komentarze 2

Jest kilka parametrów kredytów gotówkowych (najlepsze oferty mamy tutaj) istotnych z punktu widzenia przyszłego kredytobiorcy. Nie każdy z nich będzie mieć równie ważne znaczenie, dla jednej osoby będzie się liczył przede wszystkim koszt, natomiast dla drugiej, na ile najdłużej mogą być udzielone kredyty gotówkowe w różnych bankach. Wszystko zależy od specyficznych potrzeb oraz sytuacji majątkowej.

Na pierwszym miejscu najważniejszych cech warto umieścić koszt kredytu. Nie każdy zwraca na to tak dużą uwagę, jak należy, ale jest to kryterium ważne dla każdego. Zbyt lekceważące podejście do tego tematu może sprawić w przyszłości spore problemy ze spłatą zadłużenia. Zwracać trzeba uwagę na RRSO, a nie na oprocentowanie nominalne. Ważna cecha to także obowiązkowość ubezpieczenia. Niektóre banki wymagają, by klienci biorąc kredyty gotówkowe wzięli także ubezpieczenie. Warto pamiętać, że znacznie podnosi to koszt kredytu, a nie zawsze takie ubezpieczenie gwarantuje dobrą ochronę.

Kolejne cechy kredytów, ważne dla kogoś, kto chce pożyczyć z banku większą sumę to, na jak długi czas są maksymalnie udzielane kredyty gotówkowe, a także, jaką najwyższą kwotę można pożyczyć. Długi okres spłaty ma spore znaczenie w tym przypadku, ponieważ pozwala spłacać raty w mniejszej wysokości, więc zwiększa się zdolność kredytowa. Ważne dla niektórych osób będą także dostępność kredytu oraz rodzaj formalności. Im mniej formalności, tym wiadomo, że lepiej, ale nie warto traktować tego kryterium jako najważniejszego.

Ważne jest w tym przypadku, do jakiej kwoty nie jest wymagane zabezpieczenie, czy potrzebne jest zaświadczenie z pracy o zarobkach, jakie inne dokumenty trzeba przedstawić, a także jak szybko można otrzymać kredyt.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

kategoria kredyty gotówkowe

Komentarze do 'Najważniejsze parametry kredytów gotówkowych'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jest szansa na kredyt we banku nie mając dochodów wykazanych?

    Anonim

  2. Brak stałego dochodu to o ile mi wiadomo – pewna odmowa kredytu w każdym banku. Stałe dochody, stała praca na czas nieokreślony to podstawa zdolności kredytowej niezależnie od tego czy chodzi o kredyt gotówkowy, samochodowy czy hipoteczny. Dla osób bez pracy oferują swe pozabankowe pożyczki firmy pożyczkowe, ewentualnie. Jednak jeśli już to wymagają zwykle rzeczowego zabezpieczenia. Pożyczki te charakteryzują się wysokim, wyższym niż bankowe oprocentowaniem rzeczywistym. Pożyczkobiorca w takiej sytuacji ma nie lada problem, bo nie ma pracy, nie ma przypływu gotówki a pożyczkę trzeba spłacić gdyż jeśli nie to komornik zakrzątnie się koło mieszkania albo dajmy na to samochodu dłużnika. Dość często popełniany błąd – osoba bez pracy zaciąga pozabankową pożyczkę która tak naprawdę nie jest jej niezbędna ale uważa że pracę ma „nagraną” albo niebawem ją znajdzie. Często okazuje się to mrzonką i wówczas zaczynają się poważne kłopoty.

    admin

Skomentuj