Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Leasing vs kredyt samochodowy

skomentuj

Nad tym czy bardziej opłacalne jest wybranie leasingu czy zaciągnięcie kredytu na zakup pojazdu zastanawiają się zarówno właściciele przedsiębiorstw jak i zwykli ludzie, których budżet domowy nie pozwala na kupno samochodu czy motocykla. Osoby fizyczne zazwyczaj wybierają kredyt samochodowy, którego zasady są podobne do kredytów hipotecznych, a formalności związane z otrzymaniem tej formy pomocy bankowej są znacznie mniejsze niż w przypadku leasingu. Natomiast właściciele firm chętnie wybierają leasing.

Jakie są więc różnice między kredytem samochodowym a leasingiem? Kredyt samochodowy spłacany jest bezpośrednio do banku, nie wymaga dodatkowych zobowiązań oraz formalności i pośredników, których trzeba opłacać. Ponadto osoba biorąca kredyt jest wyłącznym właścicielem pojazdu kupionego za pożyczone pieniądze. Natomiast w przypadku leasingu pojazdy nie należą bezpośrednio do firmy, która z nich korzysta.

Zarówno kredyty samochodowe jak i leasing cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, ponieważ w obecnych czasach ciężko jest kupić nowy pojazd za własne pieniądze, jeśli posiada się dużych oszczędności. Jednak przed wybraniem jakiegokolwiek z tych rozwiązań warto skonsultować się z doradcą finansowym i dokładnie przeanalizować wszystkie rodzaje kredytów oraz leasingów.

Dobre oferty leasingu mamy tutaj a kredytu samochodowego tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

Skomentuj