Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyty z komornikiem w banku? Niemożliwe.

komentarze 4

Na jednym forum kredytowym widziałem pytanie, czy uda się w banku dostać kredyt gdy ktoś „ma komornika”. Nie chciało mi się rejestrować na tamtym forum żeby odpowiedzieć, więc odpowiem tutaj, może komuś przyda się ten wpis. W banku nie ma nikt szansy na otrzymanie kredytu, jeżeli bank dowie się o egzekucji komorniczej. A czy dowie się? Na pewno tak, bo pierwsza czynność której dokonuje komornik w ramach egzekucji to sprawdzenie, czy dłużnik jest gdzieś zatrudniony. Dowie się komornik tego wysyłając zapytanie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych gdzie pracodawca wpłaca składki na ubezpieczenie pracownika. I mając informacje o zakładzie pracy, komornik wyśle tam zajęcie wynagrodzenia dłużnika. Bank zaś na pewno wezwie osobę starającą się o kredyt do przedstawienia zaświadczenia albo oświadczenia o dochodach i wtedy będzie już wiadomo, co jest na rzeczy.

W rzeczywistości więc, ewentualne pożyczki z komornikiem to tylko w firmach pożyczkowych (na przykład tutaj), pożyczki znacznie wyżej oprocentowane od kredytów w banku. Z firm pożyczkowych działających na skalę całego kraju to przede wszystkim Provident, lokalnie są też inne firmy w których taka pożyczkę z komornikiem lub bez sprawdzania w BIK można dostać. W każdym przypadku jednak to drożyzna a oferty tego typu pożyczek z oprocentowaniem rzeczywistym poniżej dziesięciu procent należy omijać szerokim łukiem bo to tylko wyłudzanie pieniędzy na opłaty przygotowawcze bez widoków na pożyczkę. Czy to bowiem nie dziwne że nagle niby jakaś firma pożyczkowa oferuje pożyczki bez BIK z oprocentowaniem rzeczywistym i z pięć razy niższym oprocentowaniem niż konkurencja bez BIK? I niższe niż oprocentowanie kredytów w banku. No pomyśl, zanim dasz się namówić oszustom na wpłacenie opłaty przygotowawczej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 5 Ocena średnia: 4.2]

kategoria pożyczki

Komentarze do 'Kredyty z komornikiem w banku? Niemożliwe.'

Subscribe to comments with RSS

 1. Lada dzień na moje konto bankowe ma zostać przelana pożyczka od koleżanki z Anglii. Problem w tym, że ściga nie komornik i to konto jakoś namierzył i otrzymałam pismo o zajęciu tegoż konta. Samego zajęcia jeszcze nie widzę po zalogowaniu się na konto ale to chyba kwestia godzin. Czy komornik może zając na koncie pożyczkę, skoro nie są to moje pieniądze ale pożyczka która będę musiała zwrócić?

  Ilona

  9 maja 19 o 19:22

 2. Komornik zajmie środki z tytułu pożyczki. Po pierwsze, komornik nie wie, z jakiego tytułu pochodzą środki pieniężne znajdujące się na koncie dłużnika i nie sprawdza ich pochodzenia. Po drugie, komornik może zająć pożyczkę która jeszcze nie została przelana dłużnikowi. Przyznana pożyczka traktowana jest w tym wypadku jako wierzytelność przysługująca pożyczkobiorcy a dłużnikowi od którego komornik prowadzi egzekucję i komornik na wniosek wierzyciela egzekwującego, może dokonać zajęcia pożyczki jako właśnie wierzytelności. Pożyczkodawca otrzyma wówczas zajęcie komornicze w którym komornik poleci mu przelanie pożyczki na konto komornika a nie na konto pożyczkobiorcy.

  admin

  9 maja 19 o 21:50

 3. Czy to prawda ze komornik nie moze sciagac dlugu z najnizszej krajowej ?

  Anonim

  29 Cze 19 o 15:03

 4. Prawda.

  admin

  29 Cze 19 o 15:33

Skomentuj