Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyty konsolidacyjne – kompendium

komentarze 2

Spłacasz kilka kredytów w różnych bankach? Męczy cię konieczność pilnowania terminów spłat oraz łączna wysokość rat? Istnieje proste wyjście z takiej sytuacji. Jest nim kredyt konsolidacyjny (dobre są tutaj), dzięki któremu można kilka mniejszych kredytów zastąpić jednym, długoterminowym kredytem z niższymi ratami. To idealne wyjście dla tych, którzy chcą pozbyć się problemów z innymi bankami, cieszyć spokojem i jeszcze nieco zaoszczędzić. Kredyt konsolidacyjny to dla nich wyjście z problemowej sytuacji. Aby go otrzymać, należy wybrać bank oraz przedłożyć wszystkie niezbędne dokumenty. Są to m. in. umowy z innymi bankami, w których aktualnie są spłacane kredyty oraz dokumenty mogące potwierdzić zdolność kredytową. Wraz z nimi składa się wniosek o kredyt konsolidacyjny. Jest on rozpatrywany szybko, a decyzja banku może być pozytywna. Zdarza się jednak, że bank taki wniosek odrzuci, np. gdy osoba zainteresowana kredytem nie posiada zabezpieczenia. Jeśli jednak decyzja banku jest pozytywna, można otrzymać jeden wielki kredyt i skoncentrować się na spłacie jednego już tylko zadłużenia. W czasach, gdy wielu Polaków żyje na kredyt lub zaciąga kilka pożyczek jednocześnie, kredyty konsolidacyjne stały się jednymi z najważniejszych produktów bankowych. Można je spotkać w ofercie niemal każdego banku, a zasady jego przyznawania, podobnie jak okres spłaty i wysokość oprocentowania, mogą znacznie się różnić między sobą. Zanim zatem wybierzesz bank, musisz zapoznać się z ofertami kilku innych instytucji. Dzięki porównywarkom kredytów możesz szybko sprawdzić, które rozwiązanie będzie najlepsze w twoim przypadku i z szerokiej oferty banków wybrać tę najkorzystniejszą. Musisz pamiętać, że taki kredyt to umowa zawierana z bankiem na wiele lat, zatem wyboru należy dokonać z wyjątkową starannością i dbałością o szczegóły.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Komentarze do 'Kredyty konsolidacyjne – kompendium'

Subscribe to comments with RSS

  1. jakie są Wasze opinie o kredytach konsolidacyjnych? Wiadomo, że płaci się jedną, niższa od poprzednich ratę, OK. Tylko że w reklamach można było gdzieniegdzie przeczytać, że kredyt konsolidacyjny jest tańszy od tych kredytów które zostały weń skonsolidowane. W takie cuda to ja nie uwierzę. Jak niższa rata, to kredyt dłużej spłacasz, to jasne a więc i odsetki wyższe. Po za tym, jeżeli kredyt konsolidacyjny miałby być tańszy od skonsolidowanych, to przecież bank traciłby na tym. Czy ktoś może robił kalkulację w tym zakresie? Czy konsolidacja kredytów ulżyła Wam, czy udało wam się spłacić taki kredyt bez problemów?

    ziom

  2. Tak, mnie ulżyło skonsiolidowanie dzięki czemu nie musieliśmy sobie odmawiać niczego – nasz standard życia nie zmniejszył się znacząco. Z tym, że jak piszesz, łącznie okazało się drożej i teraz, z perspektywy czasu żałuję, że wzięliśmy ten kredyt znaczy konsolidacyjny.

    giga

Skomentuj