Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt zaciągnięty dla osoby trzeciej

komentarzy 8

Taki mail: Zwracam sie do Panstwa z zapytaniem czy jest jakakolwiek szansa abym odzyskala pozyczone pieniadze osobie prywatnej z Giżycka. Osoba, ktorej pozyczylam pieniadze jest osoba prywatna, ktora w tamtym czasie (2009r) miala firme budowlana i ze wzgledu na problemy z nia zwiazane pozyczylam mojemu ex- chlopakowi pieniadze. Pozyczka opiewa na sume 70.000 tys. PLN, natomiast odsetki to jeszcze raz tyle. Umowa jaka spisalam z tym czlowiekiem to zwykla umowa na kartce, gdzie czlowiek ten zobowiazuje sie do comiesiecznego splacania raty kredytu, niestety po odejsciu od tego czlowieka i wyjechaniu do Holandii na moje konto bankowe do dzis dzien nie wplynela ani zlotowka.

Od 2009 roku (w tym roku spisalam umowe z tym czlowiekiem) splacam sama ta naleznosc. 5 miesiecy temu urodzilam córeczke i ciezko mi jest co miesiac odkladac prawie 1.400zl  na rate( i tak jeszcze przez prawie 8 lat). Chce aby ten czlowiek za to odpowiedzial. Obecnie nie wiem czy nadal ma ta firme, choc na internecie widnieje dalej informacja o jego firmie z nr telefonu.

Moim zdaniem może Pani żądać od  tego człowieka aby zwrócił Pani kwoty, które już Pani spłaciła regulując kredyt (przy okazji, dobre kredyty gotówkowe są tutaj). Na pewno bank nie jest w żaden sposób związany tym, że Pani ma umowę z tym człowiekiem – byłym Pani chłopakiem, że to on ma spłacać kredyt. Co do kwot już wpłaconych przez Panią, to może Pani pozwać go o zapłatę – aby sąd nakazał mu zwrócenie Pani tych pieniędzy, do pozwu załączając umowę spisaną z nim.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

kategoria kredyty

Komentarze do 'Kredyt zaciągnięty dla osoby trzeciej'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Kredyt zaciągnięty dla osoby trzeciej'.

 1. To w końcu ona pożyczyła mu te pieniądze czy tylko podżyrowała mu kredyt?

  tworzenie stron www

 2. A tak swoją drogą to bardziej podoba mi się ta formuła wpisów (czyli mail i odpowiedź) 😉

  tworzenie stron www

 3. Znalazłam państwa stronę w internecie. Moj problem polega na: 1. Czekam na sprawę sadowa cywilna o odzyskanie długu w wysokości 40 -50 tys zl około. 2. Osoba która jest mi winna pieniądze jest osoba prywatna ,która podpisała zobowiązanie u mojego mecenasa w kancelarii że będzie spłacać dług. Czekam na sprawę ponad 2 lata na wyznaczenie terminu a długi rosną są to kredyty bankowe zaciągnięte przez moja osobę przez wymuszenie i zastraszanie mojej osoby. 4 Z tego co sie orientuje osoba ta nie jest ściągalna przez komornika ,gdyż nie posiada żadnego majątku każda windykacja komornicza jest umarzana. Bardzo proszę o przesłanie porady.

  LS

 4. Jaka sprawa w sądzie: karna czy cywilna?

  admin

 5. mojemu dłużnikowi skończył się czas na spłate długu. Według umowy notarialnej jaką spisaliśmy zobowiązał się oddać pożyczone 18 tyś zl wraz z odsetkami do końca ubiegłego roku. Dług spłacał w ratach po około 800 zł miesięcznie a od 3 msc nie spłaca nic. do oddania zostało około 17 tyś gdyż pieniądze które mu pożyczyłam to pożyczki jakie udzieliły mi banki. Nie wiem co robić bo banki straszą sądem a ja nie mam pieniędzy żeby płacić za niego te raty. W umowie notarialnej jest również wzmianka iż jeśli w terminie nie odda długu będzie musiał ponieść koszty w wysokości 100 za każdy miesiąc opóźnienia. Zastanawiam się czy skorzystać z firmy windykacyjnej (dłużnik i ja mieszkamy w Katowicach) czy od razu sprawę do sądu wnieść. Nie ukrywam że zależy mi żebym sama nie miała długów i problemów z bankami które udzieliły mi kredytów. Na konsolidacje nie mogę liczyć ponieważ moja sytuacja materialna diametralnie się zmieniła od kiedy uzyskałam tamte kredyty.

  gena

 6. Czasem uda się firmie windykacyjnej szybko odzyskać pieniądze, to znaczy bez sądu i komornika. Obawiam się jednak, że w przypadku dłużników będących prywatnymi osobami, najczęściej firmy windykacyjne też muszą wnosić pozwy i następnie do komornika wnioski egzekucyjne kierować. W związku z powyższym sugeruję wniesienie pozwu o zapłatę bez udziału firmy windykacyjnej (która inkasuje prowizję dla siebie od odzyskanego długu). Pozew o zwrot pożyczki na podstawie umowy notarialnej jest bardzo łatwy do poprawnego napisania, zakładając, że umowa pożyczki jasno wskazuje na istnienie roszczenia.

  admin

 7. Pożyczyłam przyjacielowi pieniądze, a właściwie wzięłam dla niego kredyty, w Gliwicach mieszkam, na sporą sumę. Niestety jak to w życiu bywa pożyć przyjacielowi pieniądze a się go pozbędziesz. Od dwóch miesięcy nie przelewa na moje konto pieniędzy, które były przeznaczone na spłatę rat, mam wyciągi bankowe, sms-y odnośnie pożyczonych pieniędzy, niestety nie zawarliśmy między sobą umowy o pożyczenie pieniędzy. Czy jest szansa na odzyskania tych pieniędzy?

  Anka

 8. No, wygląda na to, że dowody masz, ważna może być też treść sms-ów. Jeżeli jednak Ty przelałaś mu ten kredyt na konto (piszesz, że masz wyciągi bankowe), to sprawa wydaje się być czysta. Pytanie tylko o to, czy w świetle istniejących dowodów udałoby się skutecznie wypowiedzieć mu już cały ten twój kredyt udzielony jemu przez Ciebie, czy może jednak do ściągania są tylko zaległe raty zgodnie z harmonogramem spłat kredytu bankowego który dla niego zaciągnęłaś.

  admin

Skomentuj