Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt w banku samochodowym

skomentuj

Gdy zdecydujemy się na zakup nowego samochodu warto zapoznać się z ofertą banków samochodowych. Są one utworzone przez największe koncerny samochodowe i mają na celu wspomaganie sprzedaży wyprodukowanych samochodów. Można zatem często liczyć na atrakcyjne promocje związane z zakupem nowego samochodu. Często dzieje się tak w przypadku tym mniej popularnych modeli które z czasem tracą na wartości i zajmują miejsce na parkingu generując tym koszty. Wtedy jesteśmy w stanie otrzymać kredyt na dogodniejszych warunkach choć te tutaj są aktualnie najlepsze.

Dzięki sporej ilości tych instytucji, ich oferty są bardzo zróżnicowane i wyspecjalizowane w tym temacie, poprzez co dużo łatwiej i szybciej znajdziemy produkt odpowiadający naszym potrzebom. Obok zwykłych kredytów samochodowych możemy również znaleźć kredyty nie oprocentowane. Ich kosztem jest jedynie prowizja dla banku, często nie przekraczająca 2% wartości kredytu. Ale musimy pamiętać że można zaciągać je jedynie na okres jednego roku, oraz musimy dysponować wkładem własnym.

Dla klientów którzy dysponują mniej zasobnym portfelem dobrym rozwiązaniem może być tak zwany kredyt z ratą balonową. Płacimy wtedy niższe niż w przypadku kredytu standardowego raty, z wyjątkiem ostatniej raty które zwykle wynosi około połowy ceny zakupionego samochodu. Dług ten można również uregulować odsprzedając samochód w salonie. Możemy wtedy ewentualną nadwyżkę z tej transakcji przeznaczyć na wpłacenia pierwszej raty w przypadku zakupu nowego pojazdu.

Zaletami są także pakiety ubezpieczeń, często oferowane po promocyjnych cenach, zdecydowanie niższych niż w przypadku uniwersalnych banków.

Jedynym minusem jest to że kredyty te są one dostępne jedynie dla klientów robiących zakupy w autoryzowanych salonach danego producenta. Zatem wybierać możemy jedynie w modelach samochodów konkretnej firmy. Musimy również pamiętać, że te korzystne oprocentowanie to nic innego jak rabat, nie możemy się zatem targować o jeszcze niższą cenę.

Jednym z istotnych atutów banków samochodowych jest to że zakupy tam są szybko załatwiane i wszelkie formalności z nimi związane. Wszystko załatwia się w punkcie sprzedaży, a na decyzję o przyznaniu kredytu otrzymamy w ciągu pół godziny. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdyż jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo czasu związanego z różnego rodzaju formalnościami.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

Skomentuj