Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym lub kredytowym

komentarze 2

Najlepsze kredyty dla firm: weź kredyt

Ostatnio często widuję reklamę kredytu obrotowego Reiffeisen Bank reklamowanego jako najdłuższy (bo na trzy lata) kredyt obrotowy w rachunku bieżącym. Czy to naprawdę rekordzista pod tym względem? Wpisałem w Google „kredyt obrotowy na trzy lata” i jednak wyskoczyło mi też parę innych reklam z innych banków, oferujących kredyty obrotowe na okres trzech lat. Z tym, że Reiffeisen oferuje ten obrotowy kredyt w rachunku bieżącym i być może w związku z tym jest to faktycznie najdłuższy kredyt w Polsce.

Inna opcja to kredyt w rachunku kredytowym. Tylko że z tego co się orientowałem, praktycznej różnicy wcale być nie musi pomiędzy kredytem w rachunku bieżącym a w rachunku kredytowym. Na dwóch portalach finansowych przeczytałem że kredyt obrotowy w rachunku kredytowym nie może służyć do regulowania zobowiązań wobec kontrahentów (dokładnie chyba było napisane że do przeprowadzania rozliczeń z kontrahentami). To jeśli tak, to w takim razie do czego miałby służyć taki kredyt?? Z definicji przecież kredyt obrotowy służy do finansowania bieżącej działalności gospodarczej a więc np. do zakupu surowców. No to przecież dokonując zakupu surowców firma zaciąga zobowiązanie wobec kontrahenta – dostawcy, zobowiązanie z odroczonym terminem zapłaty, czyż nie? I kredyt obrotowy w tym także w rachunku kredytowym też umożliwia dokonanie zapłaty… Zresztą, oto cytat ze strony www jednego z banków spółdzielczych – oferty kredytu obrotowego w rachunku kredytowym, do czego służy: „poprawa płynności finansowej firmy – umożliwia terminowe regulowanie zobowiązań i finansowanie majątku obrotowego – zawsze możesz skorzystać ze środków kredytowych”. Co więcej, odnawialny może być nie tylko kredyt obrotowy w rachunku bieżącym ale w kredytowym również.

Czy czegoś nie rozumiem? Jeżeli tak, to zapraszam do komentarza. A najlepsze oferty kredytów obrotowych są podobno tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria kredyty

Komentarze do 'Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym lub kredytowym'

Subscribe to comments with RSS

  1. Na jaki maksymalny okres przyznawany jest kredyt w rachunku bieżącym dla firm?

    zorka

    24 maja 18 o 09:12

  2. Maksymalny okres kredytowania w przypadku kredytu w rachunku bieżącym wynosi zazwyczaj 12 miesięcy jednak po tym okresie kredyt ten można odnowić i to wielokrotnie. Można kredytować się w ten sposób nawet kilkanaście lat. Kredyt odnawialny jest po prostu kredytem obrotowym, jego najpopularniejsza formą, z przeznaczeniem na finansowanie bieżących, w tym nieprzewidzianych wydatków związanych z prowadzeniem firmy, często na podtrzymanie płynności firmy w sytuacji zatorów płatniczych ze strony klientów (niepłacenia w terminie faktur).

    admin

    24 maja 18 o 09:53

Skomentuj