Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej

komentarze 3

Najlepsze kredyty dla firm: weź kredyt

Wielu początkujących przedsiębiorców na początku swojej drogi do sukcesu zadaje sobie pytanie: Jak uzyskać odpowiednie środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Zaczyna kalkulować, rozmyślać, szukać wspólników, a nawet liczyć na wygraną w Lotto. Jednak często jedyną możliwością na szybkie pozyskanie odpowiednich środków jest kredyt bankowy. I mimo, że słowo kredyt wśród wielu budzi strach, bo kojarzy się z długami i latami spłacania odsetek kredytu, często nie mają innego wyjścia.

Czy początkujący przedsiębiorca ma szansę na kredyt? Jeszcze kilkanaście lat temu sytuacja początkujących przedsiębiorców nie była do pozazdroszczenia. Banki niechętnie udzielały kredytów nowo powstałym firmą, obawiając się, że małe firmy nigdy nie będą w stanie spłacić kredytu. Spokojnie mogę zaryzykować stwierdzenie, że na palcach jednej ręki można było policzyć banki, które były gotowe udzielić kredyt nowo powstałej firmie.

Sytuacja zmieniła się, gdy na rynku pojawiły się banki nastawione na obsługę małych i średnich przedsiębiorstw takie, jak FM Bank oraz Idea Bank, proponujące kredyty początkującym przedsiębiorcom. Zbawienie dla przedsiębiorców gorączkowo potrzebujących kredytu? Można tak powiedzieć. Banki te przygotowały konkretną ofertę kredytów dla małych firm. Wywołało to zmiany w podejściu innych banków, które co prawda nie zawsze miały konkretne oferty, ale chętniej zaczęły udzielać kredytów młodym przedsiębiorcom.

Dzisiaj łatwiej jest początkującym biznesmenom uzyskać kredyt na zbudowanie firmy marzeń. Oczywiście łatwiej jest uzyskać kredyt firmie, która już zaczęła działalność, ponieważ może w jakiś sposób potwierdzić swoją wiarygodność, przedstawić wyniki finansowe. Jednak firma, która dopiero powstaje nie jest z góry skazana na niepowodzenie. Banki są, co prawda bardzo ostrożne w przypadku udzielania kredytów startującym firmom, ale dobry biznesplan powinien pomóc. Ważna jest duża motywacja i przedstawienie konkretnych rozwiązań, aby bank nie miał wątpliwości, że to właśnie tej firmie powinien udzielić kredytu.

Gdzie udać się by uzyskać kredyt? Kiedy zdecydujemy, że kredyt jest najlepszym rozwiązaniem powstaje pytanie, który bank zagwarantuje najniższe oprocentowanie kredytu? Wybór banku nie jest rzeczą najprostszą i ciężko jednoznacznie stwierdzić, do którego banku powinien wybrać się początkujący przedsiębiorca, aby uzyskać najkorzystniejszy kredyt. Prym w udzielaniu kredytów dla firm nadal wiodą FM Bank i Idea Bank, które mają na dzień dzisiejszy przygotowaną konkretną ofertę kredytów dla firm. Jednak warto wziąć pod uwagę również inne banki, które nie mają w swojej standardowej ofercie produktów kredytowych dla początkujących przedsiębiorstw, ponieważ dzisiaj są oni zdecydowanie bardziej otwarci na negocjacje i mogą dopasować swoją ofertę kredytową do poszczególnych wymagań klienta.

Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej to szansa dla początkujących przedsiębiorców, dlatego ważne jest, aby przeanalizować wszelkie oferty kredytowe i wybrać kredyt najkorzystniejszy. Nie można zaprzeczyć stwierdzeniu, że kredyt niesie za sobą pewne ryzyko, ale dla osób, które nie są gotowe zaryzykować nie ma miejsca w dzisiejszym biznesie.

Polecane przez nas oferty kredytów dla firm są tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 4.5]

kategoria kredyty

Komentarze do 'Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej'

Subscribe to comments with RSS

 1. Czy komornik może zająć samochód który dłużnik ma w kredycie? Taki samochód jest własnością dłużnika czy banku? Komornik dokonał zajęcia, czy postąpił bezprawnie?

  Bolek

  2 Lis 14 o 18:34

 2. Komornik zgodnie z prawem może zająć nie tylko rzecz która jest własnością dłużnika ale i taką rzecz która znajduje się we władaniu dłużnika. Samochód zakupiony na kredyt jest zapewne częściowo przewłaszczony na rzecz banku jako zabezpieczenie kredytu samochodowego ale skoro dłużnik może używać tego samochodu, ma ten samochód do swej dyspozycji, zatem samochód znajduje się we władaniu dłużnika. Jednak zajęcie samochodu to nie zlicytowanie i bank może w takim przypadku zażądać od wierzyciela aby wystosował do komornika pismo – żądanie zwolnienia pojazdu spod egzekucji. Jeśli wierzyciel tego nie uczyni, to bank jako właściciel części pojazdu ma prawo sądownie doprowadzić do nakazania komornikowi zwolnienia samochodu.

  admin

  2 Lis 14 o 18:38

 3. Trochę ode mnie o firmowych kredytach które … nie istnieją. Pożyczki dla firm na start to produkt nieosiągalny, bo banki nowym firmom i nowym przedsiębiorcom pożyczek nie dają, oto cały szkopuł sprawy. Wymagania banków w stosunku do firm są takie same a nawet ostrzejsze co w stosunku do kredytobiorców którzy są osobami prywatnymi i działalności gospodarczej nie prowadzą. Główny wymóg, to powtarzające się przez okres minimum trzech miesięcy dochody i to w każdym miesiącu na zadowalającym poziomie a nie tak, że na przykład pierwszego miesiąca dochód wysoki a w kolejnych dwóch prawie zerowy. Nowa firma oczywiście nie może spełnić tego wymogu, więc każdy kredyt bankowy odpada, jest nieosiągalny dla nowej firmy. Zarówno kredyt obrotowy jak i kredyt inwestycyjny jak i kredyt samochodowy albo tym bardziej hipoteczny. Pożyczka dla firmy na start może być co najwyżej jakiś kredyt bez BIK pod zabezpieczenie, ale znając oprocentowanie takich pożyczek, bardzo odradzam.

  łukasz

  6 Gru 14 o 19:04

Skomentuj