Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt konsolidacyjny – niższe oprocentowanie ale dłuższy okres spłaty

komentarze 2

Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych – z zabezpieczeniem na nieruchomości i bez zabezpieczenia, które są wyżej oprocentowane. Kredyty hipoteczne zabezpieczone na nieruchomości (dobre oferty są tutaj) mają oprocentowanie zbliżone do oprocentowania pożyczek hipotecznych. Istotnie, konsolidując takim kredytem na przykład kilka gotówkowych pożyczek, otrzymujemy do spłacania jeden kredyt oprocentowany niżej od kredytów skonsolidowanych nim.

Jak to możliwe i czy bankowi który udziela kredytu konsolidacyjnego w takiej sytuacji opłaca się to? Musi się opłaca i opłaca się. Cały wic polega na tym, że rata kredytu konsolidacyjnego może być niższa nawet o 50% od raty kredytu skonsolidowanego (sumy rat miesięcznych kredytów skonsolidowanych). Oznacza to oczywiście, że kredyt konsolidacyjny spłacany będzie dwa razy dłużej niż byłby spłacany kredyt skonsolidowany którego spłatą zajął się bank udzielający kredytu konsolidacyjnego. Skoro tak, to odsetki od kredytu konsolidacyjnego będę rosły przez czas dwukrotnie dłuższy i w sumie kredytobiorca zapłaci z tytułu kredytu konsolidacyjnego więcej odsetek niż gdyby spłacał kredyt bez konsolidacji.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Komentarze do 'Kredyt konsolidacyjny – niższe oprocentowanie ale dłuższy okres spłaty'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jeden mój kolega prowadzi bardzo popularny w sieci serwis kredytowy na którym ma też stronę poświęconą kredytom konsolidacyjnym. Zarabia on na prowizji od przyznanych kredytów jeżeli wniosek o kredyt (o kontakt) został wysłany z jego strony www. Twierdzi on że tak kiepskiej konwersji (ilorazu przyznanych kredytów do tych wniosków wysłanych) nie ma w przypadku żadnego innego rodzaju kredytu, których oferty też ma w tym serwisie i tez w ten sposób zarabia. Ponad sto wniosków i ani jednego uruchomionego kredytu konsolidacyjnego. Podstawowej przyczyny takiego stanu rzeczy można moim zdaniem doszukiwać się w mylnym rozumieniu określenia "konsolidacyjny". Kredyt konsolidacyjny to nie kredyt oddłużeniowy – jeżeli ktoś już zalega ze spłacaniem raty kredytu i trafia z tego powodu do BIK to kredytu konsolidacyjnego nie otrzyma. Wiele osób o tym nie wie. Kredyt konsolidacyjny bierze się wtedy gdy jeszcze nie ma poślizgów w regulowaniu rat ale gdy czujemy że niebawem może do takowych dojść.

    sosna

  2. Kredyt konsolidacyjny już niejednego uratował przed wypowiedzeniem mu innych kredytów (z powodu niepłacenia rat) i wszelkimi negatywnymi konsekwencjami z tym związanymi, jak niepotrzebne dodatkowe koszty i zajęcia komornicze oraz licytacje składników majątkowych przez komornika. Pamiętać jednak trzeba o tym, że kredyty konsolidacyjne to nie kredyty oddłużeniowe jeżeli pod pojęciem dług rozumiemy w tym wypadku te już wymagalne a więc zaległe raty kredytu. Jeżeli dopuścimy do takiej sytuacji, to bank odrzuci wniosek o kredyt konsolidacyjny; najwyższy czas na zaciągnięcie tego kredytu jest wtedy, gdy jeszcze (z trudem) niedopuszczamy do powstania zaległości w spłacie kredytu (kredytów).

    laura

Skomentuj