Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Kredyt konsolidacyjny dla firm

2 komentarze

Prowadzenie własnej działalności nie jest łatwe i najczęściej wymaga od przedsiębiorcy zadłużania się już nawet na początku otwierania firmy. Zaciąga się kredyt na otworzenie działalności gospodarczej, później następny, by ułatwić sobie płynność finansową, a następnie okazuje się, że zamiast generować zyski dla siebie, firma musi pracować na spłatę zaciągniętych kredytów. Niejednokrotnie źle podjęte decyzje na początku drogi z własnym biznesem owocują tym, że firma jest doprowadzana do bankructwa.

Przeczytaj też: Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Jeśli się zadłużać, to mądrze.

Przedsiębiorca, który dopiero zaczyna przygodę z własną firmą i nie umie się odnaleźć na rynku finansowym może popełniać mnóstwo błędów. Do najczęstszych należy nadmierne zadłużanie się. W związku z tym, że banki są bardziej skłonne pożyczać pieniądze firmom, niż osobom prywatnym, to niejednokrotnie przedsiębiorcy to wykorzystują, czasami na szeroką skalę. Skutek tego jest taki, że dochodzi do problemów z płynnością finansową firmy. Nie jest ona w stanie spłacić wszystkich zadłużeń na czas, wypłacić wynagrodzenia pracownikom i nie stać jej na opłatę podstawowych kosztów związanych z jej prowadzeniem. Przedsiębiorca w takim wypadku chcąc się ratować zaciąga kolejne kredyty, najczęściej wysoko oprocentowane, robi długi na kartach debetowych, a nawet zapożycza się w prywatnych firmach pożyczkowych, by tylko związać koniec z końcem. Takie działanie prowadzi do co raz większego zadłużania się i kończy się niczym innym, jak pętlą zadłużeniową, która powoduje, że firma musi ogłosić upadłość, bo nie jest w stanie dalej funkcjonować. Jak w takiej sytuacji ma poradzić sobie przedsiębiorca?

Przeczytaj też: Zaległości kredytowe powyżej 90 dni a konsolidacja

Ostatnią deską ratunku może okazać się kredyt konsolidacyjny dla firm, z którego warto skorzystać, nie tylko gdy firmie grozi bankructwo. O takim rozwiązaniu warto myśleć, gdy pojawiają się już pierwsze problemy finansowe. Przedsiębiorca, który nierozsądnie zadłużył się na duże kwoty, powinien jak najszybciej zapobiec dalszym problemom finansowym i jak najszybciej zacząć generować zyski, zamiast tylko pracować na spłatę kredytów. W trudnej sytuacji, kiedy firma nie radzi sobie finansowo rozwiązaniem może się okazać właśnie kredyt konsolidacyjny, który może okazać się dla przedsiębiorcy pomocną dłonią. W sytuacji, gdy do spłaty jest mnóstwo zobowiązań i miesięczne raty przewyższają przychody firmy, logiczne jest, że najlepszym rozwiązaniem byłaby rata możliwa do spłaty. Odciążyłoby to finansowo firmę, przedsiębiorca odzyskałby płynność finansową i w końcu zacząłby zarabiać nie tylko na spłatę zadłużeń. Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy po ewentualnej konsolidacji przedsiębiorca nie zacznie popełniać tych samych błędów, co na początku swojej biznesowej drogi.

Przeczytaj też: Pożyczka konsolidacyjna Provident czyli nic nowego?

Co dla firmy może zdziałać konsolidacja?

Bardzo zadłużone przedsiębiorstwo może zyskać wiele dokonując konsolidacji wszystkich zadłużeń. Konsolidacja kredytów dla firmy będzie działać tak samo, jak w przypadku osoby prywatnej. Podobnie jak przy zwykłym kredycie konsolidacyjnym dla potencjalnego Kowalskiego, tak i w tym, można liczyć się z tym, że wiele wysokich rat zostanie połączonych w jedną niską, łatwiejszą do spłaty, a to za sprawą tego, że okres kredytowania się wydłuży.

Konsolidacja zwiększy zdolność kredytową przedsiębiorcy, co stworzy mu nowe możliwości w razie, gdyby za jakiś czas znalazł się w potrzebie, bądź gdyby na jego drodze pojawiła się atrakcyjna oferta związana z zarobieniem na niej, ale po uprzednim zainwestowaniu. Warto mieć taką ‘furtkę finansową’, która w razie czego pomoże uzyskać natychmiastową pożyczkę w celu wygenerowania zysków.

Przeczytaj też: Elastyczna linia kredytowa dla firm

Za pomocą kredytu konsolidacyjnego przedsiębiorca może spłacić dotychczasowe zobowiązania i w niektórych przypadkach uzyskać dodatkowe pieniądze na extra wydatki. Najlepiej jest je odpowiednio zagospodarować, to znaczy przeznaczyć na inwestycje, bądź opłacić bieżące wydatki. To na co ‘wolne’ pieniądze od banku przeznaczy firma nikogo nie interesuje i bank nie będzie w to wnikał.

Przeczytaj też: Kredyt oddłużeniowy w przypadku firmy

Kredyt konsolidacyjny dla firm jest wspaniałym rozwiązaniem, które niejednokrotnie ratuje firmę od bankructwa. Jest to zobowiązanie na wiele lat, ale dzięki niemu można wiele zyskać. Nie jedna firma zawdzięcza swoje istnienie na rynku dzięki temu, że przedsiębiorca zdecydował się na konsolidację zadłużeń. Nie zawsze podejmuje się rozsądne decyzje, tym bardziej na początku prowadzenia działalności. Ważne, by na błędach się uczyć i nie popełniać dalszych, takich samych. Kiedy przedsiębiorca sięga po kredyt konsolidacyjny, to oznacza to, że kłopoty albo już ma albo zbliżają się wielkimi krokami. To, że w ogóle dochodzi do takiej sytuacji powinno zastanowić kogoś, czy rzeczywiście firma powinna walczyć o byt i próbować dalej funkcjonować, czy może lepiej się poddać i nie generować większych strat. Kredyt konsolidacyjny ma nauczyć rozsądnego postępowania przy zadłużaniu się. Przedsiębiorca, który jest zdania, że jest szansa na ratunek dla firmy i działalność się opłaca, powinien wyciągnąć wnioski a kredyt konsolidacyjny ma pomóc mu stanąć na nogi.

Przeczytaj też: Konsolidacja chwilówek

17 października, 2016

Komentarze do 'Kredyt konsolidacyjny dla firm'

Subscribe to comments with RSS

  1. Przeczytałam, że całkowity koszt dobrego kredytu konsolidacyjnego może być niższy od kredytów i pożyczek które skonsolidował. Czy jest to możliwe? Nadmieniam że nie chodzi mi o to czy raty są wówczas niższe, bo wiem że oczywiście tak. Chodzi mi o ostateczny, całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego w porównaniu do łącznego ostatecznego kosztu kredytów, jaki poniósłby kredytobiorca gdyby nie skonsolidował ich.

    Arek

    9 mar 21 o 06:14

  2. I my spotkaliśmy się z takimi twierdzeniami (nawet w niektórych serwisach kredytowych) że kredyt konsolidacyjny może być tańszy od zobowiązań które można weń skonsolidować. Według nas jest to pomyłka albo celowe wprowadzanie potencjalnych klientów w błąd. Gdyby tak rzeczywiście było, to przecież bank udzielający kredytu konsolidacyjnego traciłby na tym a na to nie mogą sobie banki pozwolić jako podmioty komercyjne, to oczywiste.
    Nie są też takie kredyty dotowane przez państwo jak to ma miejsce w przypadku kredytów studenckich. A niższa rata kredytu to za to dłuższy całkowity okres spłacania kredytu. Kredyt konsolidacyjny ewentualnie może okazać się tańszy od skonsolidowanych zobowiązań przy założeniu że brak konsolidacji spowodowałby powstanie przeterminowanych zadłużeń, naliczanie karnych odsetek i wszczęcie postępowania egzekucyjnego a co za tym idzie powstanie kosztów egzekucyjnych a przede wszystkim opłaty stosunkowej jaką pobiera od dłużnika komornik. Do tego ewentualnie straty powstałe w wyniku zlicytowania składników majątku dłużnika za cenę niższą od ich wartości, co często ma miejsce oraz np. koszty oszacowania przez biegłego nieruchomości do licytacji.

    admin

    9 mar 21 o 06:48

Skomentuj