Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik zajął 500 plus, zasiłek pielęgnacyjny …

1 komentarz

Krótko poruszam tytułowy temat, gdyż coraz więcej jest zapytań w internecie w tych kwestiach a mianowicie czy komornik może zająć 500 plus i zasiłek pielęgnacyjny. Niektórzy pytają o to dlatego, ze jak twierdzą, komornik zajął im to czy tamto ww. wymienione.

Otóż komornik nie ma prawa zająć ani 500 plus ani zasiłku pielęgnacyjnego. I prawdopodobnie nikomu nie zajął lecz zajął … konto bankowe na które Ci wpłynęły pieniądze z 500 plus / z zasiłku pielęgnacyjnego. Tak to było? Ano właśnie.

Skoro zatem masz komornika na koncie albo spodziewasz się, że niebawem (znów) będziesz miał komornika na koncie, to po prostu załatw sobie aby pieniądze z tytułów powyższych przynosił Ci listonosz, pobieraj w gotówce w kasie instytucji czy jak tam (nie biorę ani jednego ani drugiego więc nie wiem), byle nie na konto bankowe. Komornik nie wie, gdy bank przekazuje mu pieniądze z Twojego konta, że to jest kasa z 500 plus i z zasiłku pielęgnacyjnego.

Uważam, że w poleceniu zajęcia konta które komornik wysyła do banku powinno być zastrzeżenie, że bank ma nie ruszać środków które wpłynęły czy to z tytułu 500 plus, czy to z tytułu zasiłku pielęgnacyjnego jak i z tytułu wynagrodzenia za pracę które komornik już potrącił u źródła czyli w zakładzie pracy i na konto wpływa już kwota wolna od potrącenia bo już po potrąceniu. Zresztą każdy bank powinien o tym wiedzieć i sam z siebie nie przekazywać komornikowi tych pieniędzy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.7]

1 komentarz do 'Komornik zajął 500 plus, zasiłek pielęgnacyjny …'

Subscribe to comments with RSS

  1. a co za debilka podaje do 500+ konto zajęte przez komornika?

    ryszard ochódzki

    31 maja 16 o 04:36

Skomentuj