Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Sebastian Drabik, Kraków. Opinie.

21 komentarzy

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie Sebastian Drabik, siedziba: ul. Szablowskiego 6/21, 30-127 Kraków, tel. 500 512 701, e-mail: sebastian.drabik@komornik.pl Prosimy o odpisywanie poniżej opinii o tym komorniku; to prośba skierowana zarówno do wierzycieli jak i do dłużników z postępowań egzekucyjnych. Pan Sebastian Drabik został komornikiem w marcu 2017 roku.

5 października, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Sebastian Drabik, Kraków. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Sebastian Drabik, Kraków. Opinie.'.

 1. Dla mnie komornik Drabik jest bezmyślnym „terminatorem” bo zajmując mi rachunek firmowy i nie godząc się na zwolnienie go pozbawia mnie możliwości spłaty długu. Proste i logiczne (ale nie dla Drabika): nie jestem w stanie w mojej branży rozliczać się gotówką ani ku…wa przekazami pocztowymi! A Drabik konto zeruje co do grosza! Firmę zamkne i gó..no dostanie Drabik i wierzyciel.

  stop idiotom

  17 Wrz 18 o 11:26

 2. Komornik nie może bez polecenia wierzyciela zwolnić konta. Radzę Ci po prostu w innym banku założyć nowe konto. Komornik nie otrzymuje z automatu informacji z banku o nowym koncie dłużnika lecz musi bank zapytać a pytają komornicy rzadko; zwykle w całym postępowaniu egzekucyjnym tylko raz – na początku a jeżeli już ponownie, to nie wcześniej niż po 5 czy 6 miesiącach. Dobre konta firmowe masz tutaj ale polecam założyć osobiste, to nawet jak zajmie to musi na osobistym zostawić w każdym miesiącu ustawową kwotę wolną; dobre konta osobiste z możliwością założenia przez internet są tutaj.

  admin

  Administrator

  17 Wrz 18 o 12:47

 3. A można w działalności gospodarczej używać konta osobistego zamiast firmowego?

  Anonim

  12 Gru 19 o 19:11

 4. admin

  Administrator

  12 Gru 19 o 20:02

 5. Kawał Noe napiszę czego najpierw zgadza się na spłatę w ratach potem zajmuję jak leci.!! Nie radzę wchodzić z nim w układy!!!!

  Drago777

  8 Cze 20 o 13:02

 6. Chyba każdy komornik tak postępuje.

  admin

  Administrator

  9 Cze 20 o 11:09

 7. Nie dopytywalem się w izbie komorniczej wysłałem nagranie z rozmowy sprawa rozwojowa

  Drago777

  9 Cze 20 o 11:17

 8. Komornik nie ma prawa dogadywać się z dłużnikiem bez zgody wierzyciela. Jeżeli wierzyciel we wniosku egzekucyjnym napisze że wnosi np. o egzekucję z wynagrodzenia, z rachunków bankowych, z nadpłaty podatku i z czegokolwiek jeszcze, to komornik nie ma prawa niedokonać wnioskowanych przez wierzyciela zajęć.

  admin

  Administrator

  9 Cze 20 o 11:24

 9. Dlatego napisałem sprawa w izbi

  Anonim

  9 Cze 20 o 11:46

 10. Nie przysłał mi zawiadomienia o egzekucji, konto w banku mam zablokowanie a nawet nie wiem, za co. Żadnego długu nie mam, to jest wyłudzenie.

  adik

  14 Wrz 19 o 05:02

 11. Zawiadomienie do dłużnika wysyłane jest pocztą polską a zajęcie rachunku bankowego wysyłane jest do banku drogą elektroniczną więc bank blokuje konto zanim dłużnik otrzyma powiadomienie o zajęciu wysłane przez komornika.

  admin

  Administrator

  14 Wrz 19 o 09:10

 12. I to jest właśnie to, co sprawia, że nie można przelać komornikowi wierzytelności. Blokuje konto. Czy kwota wolna pozostaje do dyspozycji na koncie, czy też jest zamrożona, choć komornikowi nie przelana?

  Raduj

  1 Cze 20 o 16:51

 13. Gdy ja miałem zajęcie komornicze, to konto firmowe wyzerował a na osobistym w tym samym banku ta minimalna wolna od zajęcia niby była ale nie mogłem wykonać żadnego przelewu. Podobno tylko w placówce bankowej można ją wypłacić.

  admin

  Administrator

  1 Cze 20 o 17:02

 14. W mbanku, w pekao niby widać pieniądze, lecz przelewu zrobić nie można. Czy to jest prawnie dozwolona praktyka? Skoro to kwota wolna?
  A, i dziękuję za szybką odpowiedź!

  Raduj

  1 Cze 20 o 17:04

 15. No też mam w mBanku konto i było jak napisałem. Też mi się to wydaje nienormalne a czy zgodne z prawem, pewnie niby tak skoro od lat tak jest. Podobno Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła się negatywnie o takim postępowaniu banków (czyli że nie można przelać kwoty wolnej) ale chyba na tym koniec.

  admin

  Administrator

  1 Cze 20 o 17:10

 16. Ja doszedłem, że w mbanku jest teraz opcja, za pomocą której można przelać zablokowaną przez bank kwotę wolną… ale tylko komornikowi zgodnie z sygnaturą zajęcia. Zleca się dyspozycję poprzez pomoc – samoobsługa i czeka na łaskawe zanalizowanie dyspozycji przez Dział Zajęć. Zaznacza się przy tym, że rezygnuje się z kwoty wolnej.

  Raduj

  1 Cze 20 o 17:14

 17. No to kpina… To jest temat chyba dla Rzecznika Praw Obywatelskich, może napiszę do niego.

  admin

  Administrator

  1 Cze 20 o 17:17

 18. Czyli jak nie kijem go, to pałą. Myląca nazw: kwota wolna.

  Raduj

  1 Cze 20 o 17:35

 19. Jeżeli chce mieć pan wolne konto to sugeruję założyć w innym banku (nie likwidując tych zajętych…). Komornicy zwykle co jakieś 4-6 miesięcy ponawiają szukanie kont a bank sam z siebie ich nie poinformuje. Z kont osobistych polecam te tutaj. Oczywiście nie jest to reguła że tak rzadko szukają ale z 95% komorników tak działa.

  admin

  Administrator

  1 Cze 20 o 18:50

 20. Dziękuję, Ja jestem spłacalny, zatem może mniejszy problem. Jeszcze uwaga o mbanku, o którym pisaliśmy wczesniej – może się przydać. Okazuje się (konsultant mi podpowiedział), że ze środków kwoty wolnej (której nie widać w saldzie konta tylko w blokadach) można dokonać dowolnego przelewu. Można też ponoć wypłacać w bankomacie, itd. Zrobiłem przelew i działa, jednak. Tylko trzeba o tym wiedzieć, bo nie jest to oczywiste – w saldzie jest np. 1.50, a kwota wolna jako zajęcie egzekucyjne widnieje w blokadach (nie przekazana komornikowi). Ale korzystać z niej jednak można.

  Raduj

  2 Cze 20 o 10:29

 21. Hm, ja próbowałem kilka lat temu i nie dało się. Może więc poprawili się.

  admin

  Administrator

  2 Cze 20 o 12:01

Skomentuj