Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Grzegorz Sokół, Mikołów. Opinie.

3 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mikołowie Grzegorz Sokół, ul. Wyszyńskiego 4/51, 43-190 Mikołów. Tel/faks: 32 226 07 02, e-mail: mikolow1@komornik.pl
Kto miał styczność z tym komornikiem, tego prosimy o opinię, ocenę. Miałem kiedyś u tego komornika sprawę, szczegółów nie pamiętam, ale żel chyba nie było, bo pamiętałbym.
Na swojej stronie internetowej ma (stan z dnia 13.09.2016 r.) sporo ogłoszeń licytacji nieruchomości wraz ich zdjęciami i to się ceni. Nie ma natomiast w zakładce „ruchomości” żadnych ogłoszeń licytacji i to jest w mojej ocenie minus. Nie sądzę bowiem, że w tym momencie nie prowadzi żadnych egzekucji z ruchomości a w szczególności z pojazdów. Niewystawianie ich (w przeciwieństwie do wystawiania nieruchomości) na stronie internetowej może sugerować (niekoniecznie trafnie) że komornika „detal” niezbyt interesuje a to niedobrze.
Nie do końca podoba mi się wzór wniosku egzekucyjnego który ten komornik udostępnia na swej stronie internetowej. Pisze: „Proszę o wszczęcie czynności w zakresie ruchomości znajdujących się w:…,
wynagrodzenia/emerytury: …, konta bankowego …, wierzytelności”
Albowiem i egzekucję z nieruchomości można by zasugerować wierzycielowi. Może wierzyciel o takowej ma wiedzę. Lepiej od razu to napisać, żeby później nie było np.
Wierzyciel: „Dlaczego nie zajął Pan nieruchomości?”
Komornik: „Bo nie było wniosku w tym zakresie.”

13 września, 2016

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Grzegorz Sokół, Mikołów. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Grzegorz Sokół, Mikołów. Opinie.'.

 1. Przyzwoity komornik, konsekwentny, dobrze znający prawne możliwości egzekucji.

  wierzyciel

  5 Paź 17 o 17:08

 2. Właśnie mi zajął konto nie przysyłając żadnego pisma. Nawet nie wiem za co to. W przelewie tylko że to on i jakieś sygnatury spraw które niczego mi nie mówią. To standard w państwie Kaczyńskiego i Ziobry?

  uki

  9 Gru 19 o 17:52

 3. Tak, to standard i tak powinno być. Polecenie zajęcia konta komornik przesłał do banku droga elektroniczna a Tobie pocztą Polską więc otrzymasz za kilka dni (i dowiesz się kto jest wierzycielem oraz danych tytułu wykonawczego). Dzięki temu dłużnik nie ma możliwości usunięcia z konta pieniędzy zanim bank je zablokuje.

  admin

  Administrator

  9 Gru 19 o 18:13

Skomentuj