Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Monika Mosakowska, Poznań. Opinie.

7 komentarzy

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Monika Mosakowska, NIP 7742752733, adres kancelarii: ul. Adama Asnyka 5/3, 60-832 Poznań, tel.: 61 1016152, e-mail: monika.mosakowska@komornik.pl Prosimy Państwa – zarówno wierzycieli jak i dłużników z postępowań egzekucyjnych – o publikowanie pod spodem opinii o tym komorniku sądowym i o pracownikach kancelarii. Pani Monika Mosakowska jest komornikiem od października 2016 roku.

29 grudnia, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Monika Mosakowska, Poznań. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Monika Mosakowska, Poznań. Opinie.'.

 1. Co będzie jeżeli mój zakład pracy nie odbierze zajęcia wynagrodzenia od komornika?

  Czarna

  23 Maj 19 o 18:56

 2. Komornik powinien zgodnie z prawem uznać takie pismo za doręczone. I albo od razu ukarać grzywną osobę odpowiedzialną za niezrealizowanie zajęcia albo przedtem jeszcze wysłać ponaglenie. Wiem jednak o pewnej pani komornik która nie zrobiła nic – i po prostu napisała wierzycielowi w uzasadnieniu umorzenia jakoś tak, że „zajęcie wynagrodzenia okazało się bezskuteczne ponieważ pracodawca nie podjął listu z poleceniem zajęcia”.

  admin

  Administrator

  23 Maj 19 o 21:58

 3. Witam !! Mam pytanie dotyczące zajęcia komorniczego z konta osobistego . Kwota zadłużenia wynosiła 5000 zł , komornik zajął 2 całe emerytury zostawiajac 90 zł . Jestem biedna emerytka nie mam na opłaty na życie . Czy miał prawo zrobić takie zajęcie ??Pozdrawiam serdecznie

  Emerytka

  10 Kwi 20 o 14:00

 4. Nie miał prawa. Z jednej strony, komornik nie wie z jakiego tytułu są środki na koncie ale z drugiej strony niektórzy komornicy w zajęciu do banku piszą, że egzekucji nie podlegają takie środki jak właśnie z emerytury (którą osobno zajmują w ZUS wiec to co po potrąceniu przelewane jest na konto, nie podlega egzekucji). Trzeba by według mnie skargę na czynności komornika wysłać.
  Prócz tego sugerowałbym teraz założyć nowe konto i je wskazać ZUS-owi żeby na nie przelewał emeryturę bo nie wiadomo czy w przyszłości nie powtórzy się taka sytuacja. A jeżeli komornik zajął niedawno konto, to prawdopodobnie nie ponowi poszukiwań przez około pół roku więc nowe konto pozostanie niezajęte. Korzystne konta osobiste są tutaj (bez wychodzenia z domu można założyć).

  admin

  Administrator

  10 Kwi 20 o 14:18

 5. Dziękuje za szybka odpowiedz kilka osób sugerowało , ze nie miał prawa zająć tak dużej kwoty , ale zauważyłam , ze każdy młody komornik chce pokazać jaki jest pracowity , jakie kwoty potrafi wyegzekwować i to skutecznie . Sytuacja w kraju jest jaka jest , pozostałam bez środków do życia , zadzwonię po świętach i sobie porozmawiam z tym komornikiem . I pytanie gdzie powinnam złożyć skargę na tego komornika ?? Z góry dziękuje

  Emerytka

  10 Kwi 20 o 17:27

 6. Aha, zostawił 90 złotych to oczywiście też bezprawne, bo ma obowiązek zostawić kwotę wolną wynoszącą 75% wynagrodzenia minimalnego.
  Na skutek rozmowy (o ile w ogóle dodzwoni się Pani) nie liczyłbym. Skargę na czynności komornika wnosi się do sądu w tym wypadku Poznań Grunwald i Jeżyce ale za pośrednictwem komornika. Ma Pani na to 7 dni od dnia w którym dowiedziała się o bezprawnych zajęciach. Wcześniej może Pani wysłać mu skargę mailem ale wiążąca forma to Pocztą Polską albo osobiste doręczenie.

  admin

  Administrator

  10 Kwi 20 o 17:50

 7. Witam !! Pięknie dziękuje za wszystkie podpowiedzi będę działać , życzę miłego dnia

  Emerytka

  16 Kwi 20 o 00:35

Skomentuj