Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Marta Królikowska-Pieńkos, Warszawa. Opinie.

9 komentarzy

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie Marta Królikowska-Pieńkos, NIP 5691723079, siedziba kancelarii: ul. Kłobucka 23c lok. 102, 02-699 Warszawa, tel.:22 415 37 27, e-mail: info@komorniksadowy.waw.pl Prosimy zarówno wierzycieli jak i dłużników z postępowań egzekucyjnych o dodawanie opinii o tym komorniku u jego podwładnych. Marta Królikowska-Pieńkos została komornikiem w październiku 2011 roku.

24 listopada, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Marta Królikowska-Pieńkos, Warszawa. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Marta Królikowska-Pieńkos, Warszawa. Opinie.'.

 1. Jak komornik znajduje konto bankowe dłużnika?

  Marek

  18 Sty 18 o 04:22

 2. Jeżeli chodzi o dłużnika prowadzącego działalność gospodarczą, to konto firmowe komornik może namierzyć wysyłając zapytanie do ZUS albo do Urzędu Skarbowego. No i może też powysyłać zapytania – zajęcia do różnych banków, „w ciemno”. Numer konta firmowego może dostarczyć komornikowi także wierzyciel jeżeli przykładowo dłużnik kiedyś dokonał mu z jakiegoś tytułu (częściowej) zapłaty. Konto osobiste a więc nie firmowe trudniej namierzyć i w zasadzie komornik może tylko powysyłać zapytania – zajęcia do banków, też „w ciemno”.

  praktyk

  18 Sty 18 o 10:00

 3. Praktyk, od lat komornicy sprawdzają konta online w systemie OGNIVO a zapytania listem to ewentualnie tylko do SKOK-ów wysyłają gdyż te nie są zrzeszone w wyżej wskazanym systemie.

  admin

  Administrator

  18 Sty 18 o 12:05

 4. Uwaga komornik Marta Krolikowska zajela konto bankowe mojej corcki.Nie byloby w tym nic szczegolnego ale jedyne srodki jakie posiada corka na koncie pochodza z alimentow.Ustawa mowi,ze alimentow nie mozna windykowac.Rzeczywistosc jest taka,jeden komornik daje a drugi zabiera.Smiech na sali.Corka przeprowadzila rozmowe tel. z komornik Krolikowska ktora w tejze rozmowie kategorycznie stwierdzila,ze nie odstapi od windykacji bedac poinformowana ,ze srodki na koncie pochodza wylacznie z alimentow.Corka poddala sie presji i na jej prosbe wplacilem wymagana kwote.Czy ktos podpowie mi jak odzyskac pieniadze i spodowanie umorzenia postepowania egzekucyjnego gdyz oprocz alimentow corka nie ma wplywow na konto oprucz alimentow..

  emeryt

  7 Lut 18 o 10:25

 5. Nie można wymóc umorzenia na komorniku, umorzy kiedy sam zechce. Jeżeli wpłacił Pan pieniądze w imieniu córki to moim zdaniem, nie odzyska Pan tych pieniędzy od wierzyciela córki tzn. sąd takie powództwo oddali według mnie. Jak chodzi o zajmowanie na koncie środków z alimentów mimo poinformowania komornika o tym, że są to środki z alimentów, to można złożyć skargę na czynności komornika do właściwego sądu rejonowego.

  admin

  Administrator

  7 Lut 18 o 11:48

 6. Śmieszą mnie komentarze dłużników… Jak można mówić , że ktoś jest okrutny i zajmuje konto bankowe skoro się komuś pieniędzy samemu nie oddaje… Ja zastanawiam się czy swoją sprawę przekazać do tego komornika, ale po przeczytaniu jak szybko załatwia sprawy chyba się zdecyduje. Serio, mnie to nie interesuje , że dłużnik nie będzie miał co jeść itp… jak mnie oszukał i ukradł mi 3 tys zł to patrzył czy będę miał za co opłacić ratę kupić jedzenie itp.??? Nie, nie interesowało go to więc ja również nie zamierzam się przejmować tym, że komornik komuś zablokował kasę na koncie!!!

  Wierzyciel

  7 Sty 19 o 09:20

 7. KOMORNIK DZIAŁA NIEZGODNIE Z PRAWEM ZAKLADA 2 BLOKADY NA JEDNĄ SPRAWE KM W JEDNYM BANKU.DODATKOWO UMARZA EGZEKUCJE A NIE ZNOSI BLOKAD W BANKU A ZGODNIE Z KPC PO UMORZENIU EGZEKUCJI MUSI ZNIEŚĆ WSZYSTKIE CZYNNOŚCI DO STANU Z PRZED EGZEKUCJI ALE TO CHYBA CECHA WSZYSTKICH PIEŃKOSÓW

  PW

  13 Lis 19 o 22:35

 8. Jak mam prowadzić firmę z zajętym kontem które komornik Królikowska automatycznie zeruje ze srodków jak tylko cos na nie wpłynie? Czy takie coś jest zgodne z prawem?

  Ala

  2 Sie 20 o 06:49

 9. Niestety, jest to zgodne z prawem. Jednak komornicy zwykle bardzo rzadko (co 5-6 miesięcy) sprawdzają czy dłużnik ma nowe konto. Może Pani wiec założyć nowe i miesiącami mieć je wolne przy czym sugeruję konto osobiste które może Pani wykorzystywać jako firmowe. Na koncie osobistym będzie Pani miał kwotę wolną od zajęcia. Korzystne konta osobiste są tutaj – można założyć nie wychodząc z domu.

  admin

  Administrator

  2 Sie 20 o 07:20

Skomentuj