Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Mariusz Melka, Warszawa. Opinie.

2 komentarze

Komornik Sądowy przy SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie Mariusz Melka, NIP 7752463485, adres kancelarii: ul.Barbórki 8, 04-511 Warszawa, tel.: 22 613 09 41, e-mail: warszawa.melka@komornik.pl Prosimy o wyrażanie opinii o tym komorniku.
Mariusz Melka został komornikiem w listopadzie 2016 roku. Minął zatem rok do momentu w którym publikowana jest niniejsza notatka a na swej stronie internetowej nie publikuje żadnych ogłoszeń licytacji (nawet nie ma na www działu poświęconego licytacjom).

4 listopada, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Mariusz Melka, Warszawa. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Mariusz Melka, Warszawa. Opinie.'.

 1. Jestem studentem, który kilka lat temu z powodów osobistych, musiał brać chwilówki. Tych chwilówek nie miałem jak spłacić i w tym roku zostałem pozwany przez Kruka, który, uzyskał w jednej sprawie nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Niestety nie miałem możliwości zgłoszenia sprzeciwu, ponieważ w zeszłym roku przeprowadziłem się do innego miasta, o czym poinformowałem po fakcie wierzyciela pierwotnego (Kruk nabył wierzytelność przed moją przeprowadzą, ale nie poinformował mnie o tym listem poleconym), a ten wierzyciel pierwotny najwidoczniej nie dopełnił obowiązku poinformowania nabywcy wierzytelności o zmianie mojego adresu. Kruk podał sądowi mój stary adres, sąd sprawdził w systemie PESEL mój adres, którego nie zdążyłem zaktualizować, w wyniku czego o nakazie zapłaty dowiedziałem się dopiero, gdy komornik zajął moje konto. Wkrótce ma na nie trafić stypendium socjalne. Podobne jest wolne od zajęcia? Co zrobić, żeby nie zostało zajęte przez komornika? Może przekroczyć kwotę wolną od zajęcia komorniczego, bank automatycznie je zagarnie i do kogo wtedy powinienem zwrócić się ze skargą? Banku czy komornika?

  Bogdan

  30 Lis 17 o 08:06

 2. Komornik nie może zając stypendium ale gdy te pieniądze trafia na konto bankowe, to może dojść do ich zajęcia choć nie powinno do tego dojść. Niektórzy komornicy na poleceniu zajęcia kierowanego do banku piszą, że zajęciu nie podlegają środki na koncie pochodzące z tytułów prawnych wolnych od zajęcia ale niektórzy tego nie piszą. Banki chyba też nie interesują się tym same z siebie i dochodzi do takich sytuacji, że na pzykład płaca minimalna która trafiła na konto (czasem już po potrąceniu przez komornika w zakładzie pracy) jest przekazywana komornikowi, tak samo może być ze stypendium. Jeżeli do tego dojdzie to można wnieść skargę na czynności komornika ale lepiej działać prewencyjnie – z góry poinformować pisemnie komornika że na konto wpływa stypendium i ma tego nie zajmować; wskazac kwotę stypendium – przesłać dowód w postaci kser dokumentu. A jeszcze lepiej załatwić na uczelni, żeby mógł Pan pobierać stypendium w gotówce, w kasie albo wskazać konto bankowe zaufanej osoby trzeciej ale nie mówić ż eto nie Pana konto tylko że to inne Pana konto (nie sprawdzą tego).

  dozorca

  Administrator

  30 Lis 17 o 09:18

Skomentuj