Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Mariusz Kamiński, Warszawa. Opinie.

6 komentarzy

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie Mariusz Kamiński, NIP 6612138106, adres kancelarii: ul. Człuchowska 66, 01-360 Warszawa, tel.: 22 664 90 10. Zapraszamy do wystawiania opinii tej kancelarii komorniczej.
Mariusz Kamiński komornikiem został w październiku 2012 roku. Na swojej mini stronie internetowej nie publikuje żadnych ogłoszeń licytacji. Ta jego strona internetowa to raczej tylko wizytówka a nie witryna.

30 listopada, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Mariusz Kamiński, Warszawa. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Mariusz Kamiński, Warszawa. Opinie.'.

 1. Czy komornik polski może zająć konto w zagranicznym banku?Polański zajął mi i firmowe i osobiste, jestem uziemiony dosłownie.

  Cezu

  5 Gru 17 o 12:14

 2. Nie może ale jeżeli nie masz miejsca zamieszkania w państwie w którym ma siedzibę bank, to nie otworzysz w nim konta. Gdy komornik zajął konto to można sobie otworzyć w innym banku we Polsce i prawdopodobieństwo tego, że w przeciągu około pół roku komornik je zajmie, jest bardzo niskie. Dobre konta osobiste są tutaj – bez wychodzenia z domu można otworzyć. Komornicy najczęściej na początku egzekucji szukają kont dłużnika pytając banki i przez kilka kolejnych miesięcy już nie ponawiają poszukiwania. Miałem kiedyś sprawę w której, jak później stwierdziłem, komornik przez dwa lata nie ponowił zapytań do banków.

  admin

  Administrator

  5 Gru 17 o 15:43

 3. Mam zadłużenie komornicze. Podjełam pracę na umowę o dzieło dokladnie w, piatek. Miesięcznie bede pracować tylko około 12 dni wiec mozna powiedziec ze to pół etatu. Nie powinnam zarobic wiecej niz 1200 na reke. Jak to bedzie wyglądało z komornikiem? Czytalam ze może zająć mi całość. Wyplate wzielam na konto mamy ale domyslam sie ze to bez znaczenia bo przeciez komornik i tak wystosuje pismo co pracodawcy. Czytalam również, ze jezeli wplywy mają byc stale to cos to zmienia. Pragnę dodac iż wypłatę bede dostawac na konto 2 razy w tygodniu. Bedzie t moje jedyne zrodlo dochodu.

  Magda

  10 Gru 17 o 11:33

 4. Tak, jeżeli mają to być stale wpływy i jedyne Pani wynagrodzenie, to proszę to zgłosić to komornikowi aby zostawiał pani minimalną stawkę jak w przypadku egzekucji z wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę. Jeżeli nie zastosuje się, to trzeba by złożyć do sądu skargę na czynności

  admin

  Administrator

  10 Gru 17 o 12:49

 5. Co znaczy minimalna stawka? Ja miesiecznie bede zarabiac nie wiecej niz 1200 zl na reke.

  Magda

  10 Gru 17 o 16:11

 6. Chodzi o płace minimalną która w tym roku netto wynosi chyba 1459,48 zł. – jeżeli ktoś pracuje na cały etat i tyle zarabia, to komornik nie ma prawa zabrać mu nawet grosza. Jeżeli jednak Pani będzie pracować powiedzmy na pół etatu, to w Pani przypadku chroniona kwota wyniesie w przybliżeniu połowę z tej wskazanej na wstępnie czyli około 730 zł. – tyle powinien pani zostawić. Kodeks pracy przewiduje, że w odniesieniu do pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy, kwoty wolne ulegają zmniejszeniu proporcjonalnie do ich wymiaru czasu pracy (art. 871 § 2 K.p.).

  admin

  Administrator

  10 Gru 17 o 17:37

Skomentuj