Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Marek Rataj, Katowice. Opinie.

3 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Katowice – Zachód w Katowicach Marek Rataj, NIP 6251599888, adres kancelarii: ul. Sobieskiego 13/2, 40-082 Katowice, tel.: 32 206 55 05, e-mail: katowice.rataj@komornik.pl Zapraszamy do wyrażania opinii o tym komorniku.
Marek Rataj został komornikiem w 2009 roku. Na swojej firmowej stronie internetowej nie publikuje nadchodzących licytacji; ostatnie ogłoszenia są sprzed dwóch i pół roku.

2 stycznia, 2018

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Marek Rataj, Katowice. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Marek Rataj, Katowice. Opinie.'.

 1. Chciałbym zapytać na jakiej podstawie prawnej można wnioskować do komornika aby nie zajmował znajdujacych się na rachunku bankowym alimentów dziecka. Zastanawiam się też dlaczego rodzic moze wystąpić z powództwem przeciwegzekucyjnym skoro srodki na rachunku rodzica nie są już srodkami dziecka jak tez rodzica a jedynie stanowią wierzytelnosc rodzica wobec banku. W konsekwencji zajęty rachunek (wierzytelnosc) dotyczy rodzica a nie dziecka..

  anodak

  8 Wrz 19 o 23:14

 2. Art. § 6 KPC Nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe, dla sierot zupełnych, zasiłki dla opiekunów, świadczenia z pomocy społecznej, świadczenia integracyjne, świadczenie wychowawcze oraz jednorazowe świadczenie, o którym mowa w art. 10 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. poz. 1860).
  Mimo wpłynięcia na rachunek rodzica (przedstawiciela ustawowego) są wciąż środkami przeznaczonymi dziecka – alimentami.

  admin

  Administrator

  9 Wrz 19 o 06:10

 3. Komornik wykorzystuje niewiedze prawniczą człowieka, nastawiony by zarobić pieniądze. Wierzyciel jak mu zapłaci to może nigdy nie odzyskac pieniędzy. W pewnym momencie nie przyjemny człowiek, z wielkiej łaski coś robi, odrzydliwy człowiek. Przynajmniej na niego nakrzyczałem. Być może większość komorników jest pazernych na pieniądze i w miare możliwości nalicza najwyższe stawki. Edukujcie sie ludzie w tym temacie by jak najmniej stracić. Nie ufajcie komornikom bo stracicie pieniądze

  Maria

  7 Sty 20 o 00:43

Skomentuj