Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Magdalena Mścichowska, Sosnowiec. Opinie.

32 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sosnowcu Magdalena Mścichowska, Al. Zwycięstwa 3 (VI piętro), 41-200 Sosnowiec, tel. 32 293 93 00, e-mail: sosnowiec.mscichowska@komornik.pl Poproszę Państwa (wierzycieli i dłużników) o opinie o tym komorniku. Nie znamy ani jej NIP ani Regon i nie wiemy dokładnie w związku z tym kiedy otworzyła tą firmę tzn. kiedy komornikiem sądowym została ale było to około 2010 roku.

24 lipca, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Magdalena Mścichowska, Sosnowiec. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Magdalena Mścichowska, Sosnowiec. Opinie.'.

 1. U komornik Mścichowskiej kiedy chcę porozumieć się co do zwolnienia mi konta to mówią zeby rozmawiać z wierzycielem a u wierzyciela mówią że muszę z komornikiem rozmawiać. To z kim w końcu?

  Anonim

  29 Lip 17 o 17:02

 2. Rację ma komornik, bo sam bez stosownego wniosku wierzyciela konta zwolnić nie może. Jeżeli wierzyciel nie chce, to załóż nowe konto; jeżeli komornik zajął Ci konto niedawno, to prawdopodobnie przez kolejnych kilka miesięcy nie będzie wysyłał do banków ponownych zapytań o konta na Ciebie. Dobre konta osobiste są tutaj a firmowe tutaj, możesz bez wychodzenia z domu założyć.

  admin

  Administrator

  29 Lip 17 o 17:39

 3. Ta komornik postarała się o najwyższą pozycję w wyszukiwarce Google a takich komornikow ja omijam gdyż prawdopodobnie ma mnóstwo spraw i nie jest w stanie rzetelnie obrobić każdą z nich. Wybrałem konkurencję „z niżej półki”, po egzekucji napisze opinię.

  pozycjonier

  31 Lip 17 o 13:07

 4. Kancelaria komornicza Magdalena Mscichowska w Sosnowcu, traktuje dluznikow jak smieci. Blokuja konta bankowe, zgodnie z prawem w trybie natychmiastowym, natomiast przez dwadziescia pare dni nie raczyli wyslac informacji do banku, ze dlug zostal uregulowany. Rezultat: dluznik nie moze korzystac z wlasnych pieniedzy, bo juz pisma do banku ze dlug zostal splacony i o zdjecie blokady srodkow na koncie dluznika im nie spieszno. NIE PONOSZA ZA SWOJE ZANIEDBANIA ABSOLUTNIE ZADNEJ ODPOWIEDZIALNOSCI.
  Nie raczyli nawet powiedziec zwyklego „przepraszam”
  I to ma byc zawod zaufania publicznego?
  POnadto, zeby zwykly KOwalski mogl zlozyc skarge na czynnosci komornicze do sadu przy ktorym dziala komornik Magdalena Mscichowska ( tu. sad w sosnowcu) to musi wniesc oplate w wys 100 zl zeby jakis sedzia raczyl przeczytac skarge, o ile ja w ogole czyta i raczyl odpisac – oczywiscie na koszt Kowalskiego. Z reguly zaden sad nie uznaje winy komornika.
  Sa bezkarni.
  Kpina!

  mieszkaniec sosnowca

  8 Wrz 17 o 11:13

 5. To nie wszystko… Nawet jeżeli sąd uzna skargę, to te 100 złotych nie masz prawa żądać od komornika lecz od wierzyciela! Tak to w ustawie kasta sie chroni wzajemnie.

  Bonapartysta

  19 Lis 19 o 22:25

 6. Zamiast skargi można złożyć na policji – w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa niedopełnienia obowiązków – art. 231 kk. Za darmo. Jak otrzyma wezwanie na policję, to pewnie od razu pogoni na pocztę i priorytetem wyśle pismo do banku.

  admin

  Administrator

  8 Wrz 17 o 13:31

 7. Trudno, żeby sędzia się czegoś dopatrzył przeciwko komornikowi. To są często kliki prawnicze. Oczywiście nie przesądzam kto miał rację, sprawy nie znam.

  admin

  Administrator

  8 Wrz 17 o 18:57

 8. Czy ktoś może mi napisać czy jako dłużnik można się porozumieć z Panią Komornik

  Monika Biegun

  27 Lis 17 o 21:42

 9. To jest zbyt ogólne pytanie, proszę o konkretniejsze pytanie. Zasadniczo porozumienia należy zawierać z wierzycielem, bo komornik działa w granicach wniosku wierzyciela. To wierzyciel decyduje o tym, jakie czynności ma podjąć komornik a jakich ma nie podejmować, zaprzestać.

  admin

  Administrator

  28 Lis 17 o 13:58

 10. do Pozycjoner:
  dziekuje, ze dokonal PAn tego wpisu .
  a propos najwyzszej pozycji w wyszukiwarce :
  ten kto nie ma klientow zawsze najglosniej sie reklamuje.
  ciekawe dlaczego ta kancelaria tak mocno zabiega o to zeby byc nr 1 na liscie?
  POwinna sie starac byc nr 1 pod wzgledem profesjonalizmu, kultury osobistej i relacji spolecznych.
  Dla kancelarii komorniczej MAgdaleny Mscichowskiej liczy sie klient ( czyli wierzyciel) a dluznik jest smieciem ( chociaz tez jest ich klientem, bo z niego tez maja zysk w postaci swoich kosztow i to niemalych). Dluznik jest traktowany jak smiec. Nie interesuje ich, ze zlozono w sprawie odwolanie do sadu apelacyjnego ani ze dluznik informuje ich pisemnie, ze zaplaci naleznosc i ze czeka na odpowiedz sadu.
  Za naleznosc 100 zl z groszami Kancelaria Magdaleny Mscichowskiej nasyla asesorow ( czyli ludzi odbywajacych staz na komornikow) zeby nachodzili ludzi w domach i domownikow straszyli wejsciem w asyscie policji!!! ZENADA!!!

  mieszkaniec sosnowca

  8 Wrz 17 o 17:57

 11. Na 99% wierzyciel nie zapłaci zaliczki wynoszącej około 800 złotych na wejście komornika z policją gdy należność jest tak niska.

  admin

  Administrator

  15 Gru 19 o 07:32

 12. do Dozorca
  dziekuje za cenna wskazowke, o ktorej warto wiedziec.
  MOj Pelnomocnik powiedzial, ze jedyne co moge zrobic to zlozyc skarge na czynnosci komornicze do sadu przy ktorym dziala. Obszerna skarga z opisem i licznymi zalacznikami ( wymiana korespondencji mailowej) zostaly zlozone. Oplata za zlozenie skargi rowniez. Sedzia rozpatrujacy skarge nie dopatrzyl sie absolutnie niczego.
  w koncu komornik dziala przy sadzie, wiec sedzia doskonale zna swojego komornika. Co tam jakis Kowalski bedzie tu podskakiwal.

  mieszkaniec sosnowca

  8 Wrz 17 o 18:12

 13. Wiem, że porozumienie zawiera się z wierzycielem ,ale wierzyciel miał mnie gdzieś kazał mi czekać na komornika , lub ogłosić upadłość.To polska rzeczywistość. Niestety nie jestem osobą majętną ani dobrze zarabiającą aby móc spłacić swój dług. Najdziwniejsze jest to że po zaciągnięciu kredytu przez dwa lata płaciłam go regularnie aż do chwili kiedy utraciłam pracę i dalej mam do spłaty tyle co na początku. Jasne jest że w naszym kraju takich ludzi mają w dupie. Pomaga się wielokrotnie alkoholikom ,narkomanom, recydywistom ( bo w ramach resocjalizacji wysyła się ich między innymi na prawo jazdy) etc. I jak ma być u nas dobrze,jak ma się to do tych osób,które z powodu utraty pracy lub zdrowia znaleźli się w tak dramatycznej sytuacji.

  Monika Biegun

  13 Sty 18 o 10:28

 14. A obawiasz się egzekucji z czego: samochód, mieszkanie, coś innego?

  admin

  Administrator

  13 Sty 18 o 12:44

 15. No to po co chcesz się dogadywać? Pani komornik umorzy postępowanie jako bezskuteczne i rozpocznie się bieg przedawnienia długu.

  admin

  Administrator

  13 Sty 18 o 14:00

 16. Nic nie mam ani samochodu , ani mieszkania!

  Monika Biegun

  13 Sty 18 o 13:53

 17. Coś innego: jakieś wierzytelności (że ktoś Ci jest winien jakieś pieniądze, w tym skarb tzw. państwa) i sam nie wiem co. Innymi słowy: masz jakiś inny majątek, jakieś spodziewane pieniądze? Nie? No to rozsiądź się wygodnie w fotelu, śmiej się i obserwuj.

  admin

  Administrator

  13 Sty 18 o 15:00

 18. Jeszcze jedno co masz na myśli mówiąc coś innego?

  Monika Biegun

  13 Sty 18 o 14:55

 19. Pani komornik zabrała mi pieniądze z konta wiedząc i mając dokumenty na to iz jest to renta rodzinna na nieletnie dzieci. Po czym jej asesor zwala winę na bank a bank na komornika i w rezultacie niema winnych. Z tego co wiem to renta rodzinna na nieletnie dzieci niepodlega egzekucją. Czyli Pani komornik łamie prawo i jest bezkarne.

  Agu

  24 Sty 18 o 00:34

 20. Komornik wysyłając zajęcie do banku nie wie z jakiego tytułu są środki na koncie dłużnika.

  admin

  Administrator

  21 Maj 19 o 09:30

 21. Nieefektywna komornik ta pani Mścichowska, nie polecam.

  ojoj

  3 Lip 19 o 09:38

 22. Czy jest jakiś przepis na którym można by się oprzeć wnosząc o zwolnienie rachunku bankowego? Komornik Mścichowska rozwala mi firmę, nie będę miał a czego żyć. Jeżeli dłużnik jest pracownikiem to ma zagwarantowaną kwotę wolna od egzekucji na koncie i na wynagrodzeniu a ja jako przedsiębiorca w majestacie prawa mogę zostać pozbawiony ostatniego grosza przez komornika?!

  skandal

  8 Wrz 19 o 05:24

 23. Nie ma takiego przepisu. Możesz sobie założyć teraz nowe konto bankowe, jest bardzo mało prawdopodobne że komornik na przestrzeni kilku miesięcy ponowi zapytania do banków.Ponadto, możesz jako firma używać konta osobistego na którym kwota wolna od egzekucji jest zagwarantowana i nie ważne tu że jesteś przedsiębiorcą. Dobre konta osobiste z możliwością założenia bez konieczności udawania się do banku, są tutaj.

  admin

  Administrator

  8 Wrz 19 o 09:14

 24. Egzekucja bezskuteczna i jeszcze musze jej dopłacić..

  bambuko

  29 Lis 19 o 14:32

 25. To dość powszechne, także u innych komorników chociaż zdarza się, że niektórzy komornicy zamiast żądać dopłaty, zwracają wierzycielowi to co zostało z zaliczek wpłaconych.

  admin

  Administrator

  29 Lis 19 o 14:37

 26. Niezmierna to rzadkość żeby zwracali zaliczki.

  Anonim

  29 Lis 19 o 14:44

 27. Nie taka znowu rzadkość. Niektórzy pobierają wyższe po to żeby nie wzywać później o dopłatę.

  admin

  Administrator

  29 Lis 19 o 14:55

 28. Polecam panią Mścichowską, uwinęła się w niecałe dwa tygodnie – 100% skuteczne zajęcie konta.

  Full

  30 Lis 19 o 16:02

 29. Według informacji przekazanej przez listonosza, Mścichowska to najbardziej nielubiany komornik w Sosnowcu. Wiadomo, żaden komornik raczej nie jest lubiany przez dłużników ale Mścichowska podobno wyjątkowo bardzo nielubiana.

  domownik

  2 Gru 19 o 14:11

 30. Ja byłem wierzycielem w sprawie i też jej nie polubiłem ale chyba dlatego, że ani grosza nie wyegzekwowała a umarzając zażądała jeszcze żebym jej dopłacił do zaliczek. Komornicy w Polsce to też kasta i mają się jak pączki w maśle,nie ponoszą żadnego ryzyka biznesowego.

  cotomabyć

  2 Gru 19 o 16:12

 31. Nie wyegzekwowała nawet przysłowiowego grosza a na koniec, umarzając egzekucję jako bezskuteczną. zażądała ode mnie dopłaty do zaliczki wpłaconej na jej wezwanie na początku postępowania. Dłużnik mijał mnie na ulicy i śmiał mi się w twarz.

  pepe

  24 Sty 20 o 12:34

 32. Dała radę, trwało to chyba z pół roku ale ostateczny wynik cieszy. To było kilka lat temu. Może niebawem znów do tej Pani się zgłoszę.

  zamulony

  1 Kwi 20 o 12:20

Skomentuj