Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Krzysztof Ogrodnik, Kraków. Opinie.

2 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie Krzysztof Ogrodnik, NIP 5241604601, siedziba kancelarii: ul. Kazimierza Wielkiego 108/4, 30-074 Kraków, tel./fax: 12 429 50 18, e-mail: krakow.ogrodnik@komornik.pl Prosimy o opinie o tym komorniku.
Krzysztof Ogrodnik został komornikiem sądowym w styczniu 2011 roku. Jak chyba wszyscy albo prawie wszyscy komornicy, ma on na swej stronie internetowej sekcję poświęconą licytacjom komorniczym ale po kliknięciu w nią ukazał mi się tekst „aktualnie brak licytacji”. To dla mnie niezrozumiałe, bo wiem że komornicy zwłaszcza w dużych miastach mają mnóstwo spraw a jeżeli któryś z nich pisze, ze nie ma nadchodzących licytacji, to według mnie coś jest nie tak. No chyba, ze po prostu zaniedbuje ogłaszanie licytacji ale to też niedobrze.

17 września, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Krzysztof Ogrodnik, Kraków. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Krzysztof Ogrodnik, Kraków. Opinie.'.

 1. Jeżeli dajmy na to komornik zajmie moje konto bankowe w euro, to bank prześle komornikowi euro czy wymienione na złotówki a jak wymienione, to na jakich zasadach? Kolejne moje pytanie, czy na takim koncie walutowym też jest zagwarantowana kwota niepodlegająca egzekucji komorniczej?

  Marian

  27 Wrz 17 o 16:11

 2. Odpowiedź na Pana pytanie zawarta jest w art. 889(1) Kodeksu postępowania cywilnego który stanowi, że Jeżeli zajęto rachunek bankowy prowadzony w walucie obcej, bank przekazuje komornikowi należność w walucie polskiej przeliczonej według kursu kupna waluty obcej, w której prowadzony jest rachunek, ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski w dniu przekazania należności komornikowi.
  Jeżeli konto walutowe jest kontem osobistym a nie firmowym, to tak, przysługuje właścicielowi kwota wolna od zajęcia w kwocie takiej samej jak na koncie osobistym prowadzonym w złotówkach.

  dozorca

  Administrator

  27 Wrz 17 o 17:24

Skomentuj