Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Karolina Dziedzic, Kraków. Opinie.

6 komentarzy

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie Karolina Dziedzic, NIP 7361493973, ul. Mogilska 40/17, 31-546 Kraków, tel.: 12 307 19 99, e-mail: krakow.dziedzic@komornik.pl Proponujemy dopisywać poniżej opinie o tym komorniku, niech innym osobom posłużą.
Karolina Dziedzic została komornikiem sądowym w marcu 2015 roku. Do dzisiaj jednak / na dzień dzisiejszy jednak zakładki o licytacjach na stronie internetowej tego komornika, są nieaktywne (nie ma żadnych ogłoszeń licytacji).

8 października, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Karolina Dziedzic, Kraków. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Karolina Dziedzic, Kraków. Opinie.'.

 1. Jak sprawdzić w którym banku dłużnik może mieć konto?

  Jolanta

  22 Gru 17 o 07:20

 2. No, w każdym banku konto może mieć. Wniosek o otwarcie konta bankowego to nie wniosek o kredyt i bank nie sprawdza zdolności kredytowej, zadłużenia. A Ty pytasz jako dłużnik czy może jako wierzyciel który przymierza się do złożenia wniosku egzekucyjnego do komornika sądowego? Nie ważne zresztą.
  Przedsiębiorca będący dłużnikiem który wie o tym, że niedługo zajmie się nim komornik (bo jako pozwany już otrzymał z sądu odpis nakazu zapłaty) raczej nie będzie zmieniał konta na jakieś super atrakcyjne na świeczniku bo będzie bardziej narażony na zajęcie takiego konta niż gdyby sobie założył konto w jakimś cichym, niewielkim banku spółdzielczym. Bywa, że komornicy według własnego uznania wybierają sobie banki do których zapuszczają sondy – zajęcia rachunku. Nieraz po wszczęciu egzekucji i opłaceniu przeze mnie sporych zaliczek na koszty korespondencji (na wezwanie komornika) otrzymywałem odpisy zajęć rachunku skierowanych to takich banków jak: ING, Alior, Lukas, PKO, mBank i innych znanych i za każdym razem nic z tego nie było bo albo dłużnik nie miał tam rachunku albo miał ale pusty (bo już w innym banku ma).
  A z kolei banków spółdzielczych od groma jest. Jeżeli więc zajęcie konta dłużnika którego numery komornikowi przekazałeś, jest bezskuteczne, to trzeba by uciec się do jakiejś prowokacji aby zdobyć numer aktualnie używanego przez dłużnika konta firmowego. Jak już pisałem na tym blogu, często pozytywny efekt daje zawarcie z dłużnikiem jakiejś choćby na niewielka kwotę transakcji przez firmę albo osobę którą możesz o taką przysługę poprosić; na fakturze ani chybi będzie numer aktualnego konta dłużnika, nawet jeżeli będzie to zakup gotówkowy.

  wilhelm

  22 Gru 17 o 17:35

 3. wilhelm – tak jak piszesz to było kiedyś. Od kilku lat komornicy sprawdzają konta bankowe w OGNIVO i obecnie są w tym systemie wszystkie banki komercyjne i wszystkie banki spółdzielcze więc żadne konto się nie ukryje.

  admin

  Administrator

  26 Gru 17 o 09:55

 4. No właśnie. Zakładasz sobie nowe konto i komornik momentalnie otrzymuje informację z banku i je zajmuje.

  Gabi

  7 Gru 19 o 17:33

 5. Nie! Żaden bank z własnej inicjatywy nie wysyła komornikowi informacji o założeniu przez dłużnika konta! To komornik musi porozsyłać zapytania poprzez OGNIVO i jest to płatne. 95% komorników wysyła takie zapytania nie częściej jak co 5-6 miesięcy. Jeżeli więc dopiero co zajął Ci konto, to możesz założyć nowe i na 95% nie zajmie Ci tego konta w przeciągu kilku miesięcy. Korzystne konta osobiste są tutaj – wniosek można wysłać przez internet.

  admin

  Administrator

  7 Gru 19 o 18:18

 6. Komornik to sprawdza przez OGNIVO w którym są wszystkie banki zarejestrowane.

  Anonim

  3 Maj 20 o 05:44

Skomentuj