Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Joanna Żółtańska-Czyleko, Wrocław. Opinie.

4 komentarze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej Joanna Żółtańska-Czyleko, NIP 8942709091, siedziba kancelarii: ul. Mosiężna 35/1, 53-441 Wrocław, tel.: 71 720 70 71, e-mail: kontakt@komornikfabryczna.com.pl Zachęcamy Państwa do wystawiania opinii temu komornikowi i jego kancelarii.
Joanna Żółtańska-Czyleko została komornikiem w sierpniu 2017 roku a zatem minęły do czasu tworzenia niniejszej notatki dopiero cztery miesiące. Może dlatego jeszcze nie ma żadnych obwieszczeń licytacji na stronie internetowej, dajmy pani komornik więcej czasu.

2 grudnia, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Joanna Żółtańska-Czyleko, Wrocław. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Joanna Żółtańska-Czyleko, Wrocław. Opinie.'.

 1. Nasza Spółka raczkuje w tym temacie, a nie ukrywam, że trochę węszymy, czy i jak da się z tego wyżyć. Kupiliśmy wierzytelność zabezpieczoną hipotecznie, próbujemy mniej więcej oszacować co ew. z tej wierzytelności Spółce zostanie. O ile dział IV jest „luz” bo jesteśmy na pole position, o tyle zastanawiamy się jak zostaną potraktowane koszty zastępstwa procesowego dla pełnomocników wierzycieli wpisanych w dziale III – a jest ich 15 , i wierzytelności na kwotę może nawet kilka mln – mówimy o dziale III . Mamy hipoteke kaucyjna na 300 000 , nieruchomosc pewnie zostanie zlicytowana za ok 220 000
  Rozumiemy, że koszty zastepstwa adwokackiego w egzekucji łapią sie w koszty egzekucji 1025 na pierwszym miejscu.
  Pytanie teraz, czy jesli okaze sie ze wszytsikim pelnomocnikom trzeba zaplacic lacznie np 150 000 (15 w dziale III i niech by bylo po 10 000 dla prostego liczenia) to komornik najpeirw ich zaspokaja ? Czy w pierwszej kolejnosci zaspokojany jest pelnomocniik wierzyciela egzekwującego + hipoteka , i dopiero reszta ?

  Patryk

  4 Gru 17 o 21:36

 2. Koszty zastępstwa w egzekucji należą do kosztów egzekucyjnych i korzystają z pierwszeństwa w zaspokajaniu przed należnościami zabezpieczonymi hipotecznie. Jednakże koszty zastępstwa procesowego czyli zastępstwa w procesie o zapłatę przed sądem, nie korzystają z tego pierwszeństwa. Na Pana pytanie zatem należy odpowiedzieć twierdząco ale tylko co do kosztów zastępstwa egzekucyjnego a nie procesowego.

  dozorca

  Administrator

  5 Gru 17 o 04:38

 3. Dziekuje bardzo za informacje – Czy ma Pan link do aktualnych stawek za zastepstwo w egzekucji ? Widze, ze co chwile sie zmieniaja. Jak rozumiem, w pierwszej kolejnosci w planie podzialu beda wszystkie koszty zastepstwa w egzekucji ? Nawet jesli jakies postepowania zostaly umorzone? Dziwna to sytuacja dla mnie, jesli np w dziale III koszty zastepstwa w egzekucji beda w pierwszej kolejnosci przed hipoteka – rownie dobrze, moze byc tak, ze tych kosztów bedzie np na 100 000 to wówczas z egzekucji nikt nie ma korzysci poza komornikiem i pelnomocnikami. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale obawiam sie, ze tak.

  anon

  5 Gru 17 o 14:53

 4. Koszty zastępstwa egzekucyjnego to albo 50% (przy egzekucji z nieruchomości) albo 25% (przy innych sposobach egzekucji) kosztów zastępstwa w sądowym procesie o zapłatę które są tutaj: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1667/1 Jeżeli w jakiejś dawnej sprawie egzekucja została umorzona a koszty zastępstwa egzekucyjnego nie zostały zabezpieczone hipotecznie, to komornik nie będzie ich brał pod uwagę w planie podziału. W przypadku aktualnych wierzycieli egzekwujących to tak, koszty zastępstwa egzekucyjnego będą miały pierwszeństwo przed należnościami zabezpieczonymi hipotecznie.

  dozorca

  Administrator

  5 Gru 17 o 15:37

Skomentuj