Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Artur Tlaga, Warszawa. Opinie.

6 komentarzy

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie Artur Tlaga, NIP 5361525152, siedziba: al. Niepodległości 159/114, 02-555 Warszawa, tel. 22 898 18 76, e-mail: warszawa.tlaga@komornik.pl Przekaż nam swoja opinię o tym komorniku, jako wierzyciel albo jako dłużnik.
Artur Tlaga rozpoczął działalność gospodarczą jako komornik sądowy w 2012 roku. Biorąc pod uwagę, jak wciąż wiele spraw mają komornicy, to można powiedzieć, że jest to komornik już doświadczony, przynajmniej hipotetycznie. W chwili obecnej widzę u niego na www tylko jedno obwieszczenie licytacji ruchomości i jedno – nieruchomości.

8 września, 2017

kategoria komornicy

Komentarze do 'Komornik Artur Tlaga, Warszawa. Opinie.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik Artur Tlaga, Warszawa. Opinie.'.

 1. Pisze z prośbą o pomoc. Chciałbym założyć własną firmę gastronomiczną typu fast-food. Przyszły mi pisma od zajęcia komorniczego jak i zajęcie konta bankowego. Kwota długo to około 9 tyś złotych. Czy przy zakładaniu firmy i konta firmowego, będą mogły być jakiekolwiek problemy? To jest moja pierwsza firma. Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

  ozik

  25 Wrz 19 o 18:24

 2. nie, zadłużenie nie jest przeszkodą do założenia firmy. Tyle, że komornik będzie mógł egzekwować te długi także z konta firmowego skoro będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza. Najczęściej jest jednak tak, że gdy komornik na początku postępowania egzekucyjnego sprawdzi w którym banku dłużnik ma konto, to nie sprawdza ponownie w ciągu np. pół roku albo i w ogóle. Najlepiej jednak używać (mając komornika na karku) do działalności firmy nie konta firmowego ale osobistego (da się tak w praktyce) ponieważ na koncie osobistym,nawet przedsiębiorcy, przysługuje co miesiąc kwota wolna od egzekucji wynosząca 75% minimalnego wynagrodzenia ustawowego. Dobre konta osobiste są tutaj. A z konta firmowego komornik może zabrać wszystkie środki.

  admin

  Administrator

  25 Wrz 19 o 20:26

 3. Czyli lepiej założyć konto osobiste od firmowego? Komornik ma wtedy prawo zabrać mi sprzęt do pracy? Kwota zadłużenia nie jest duża. Lecz obawiam się. Pożyczki zostały nabrane przez parabanki i chwilówki plus mandat z Komunikacji miejskiej. Chciałbym otworzyć już na siebie firmę, lecz obawiam się że będzie więcej problemów niż wszystkiego…

  ozik

  25 Wrz 19 o 20:47

 4. Tak, lepiej osobiste. Co do sprzętu to tak, ma prawo zabrać tzn. zająć ale nie zabierać do czasu licytacji. Jednak rzadziej niż częściej udaje się komornikowi sprzedać na licytacji tego typu sprzęt. To nie te czasy kiedy to były deficytowe rzeczy.

  admin

  Administrator

  25 Wrz 19 o 20:54

 5. A Jeżeli pójdę do komornika i będę chciał to wszystko w łagodzący sposób rozłożyć na raty i prosić o umorzenie postępowania. Tzn,żebym prowadził firmę i co miesiąc regularnie splacal zadłużenie?

  ozik

  25 Wrz 19 o 21:04

 6. Takie uzgodnienia to formalnie tylko z wierzycielem, komornik nie ma prawa bez polecenia wierzyciela zawiesić ani umorzyć egzekucji. Nieformalnie natomiast, to może trochę wtedy zwolnić i na przykład nie pofatygować się do Pana lokalu (o ile wierzyciel nie będzie namolny) umożliwiając Panu prowadzenie firmy i spłacanie.

  admin

  Administrator

  25 Wrz 19 o 21:10

Skomentuj