Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kobieta z Kasą – opinie

skomentuj

„Dlatego stworzyliśmy pierwszy serwis z pożyczkami tylko dla kobiet – bez ściemy, z jasnymi zasadami!” – głosi napis na stronie kobietazkasa.pl i fama poszła w internecie, że firma Friendly Finance Poland Sp. z o.o. (ma w ofercie też chwilówkę „pożyczkomat”) oferuje pożyczki tylko dla pań. Pozwoliłem sobie zatelefonować na infolinię i mila pani konsultantka powiedziała mi, że nie, że pożyczkę „Kobieta z kasą” mogą też otrzymać mężczyźni.

Swoją drogą jednak mam podstawy sądzić z wieloletniej mej praktyki windykatora, że kobiety generalnie są, po pierwsze, solidniejszymi płatnikami niż mężczyźni a po drugie, łatwiej od nich ściągać długi. Taka jest moja opinia.

Cytat od którego zacząłem niniejszy wpis to drugie zdanie „przesłania” dla pań na stronie kobietazkasa.pl Pierwsze bowiem brzmi: „Ile razy zastanawiałaś się, czy stać Cię na perfumy Gucci, torebkę Dolce & Gabbana czy wyjazd do SPA na weekend po tygodniu wytężonej pracy?” Czyż to nie piękne?;-) z pożyczką „Kobieta z kasą” STAĆ CIĘ… Brzmi jak darowizna a nie jak pożyczka. 🙂

Omawiana pożyczka nie należy do najtańszych w segmencie szybkich chwilówek pozabankowych, rzekłbym że raczej przeciwnie. Pożyczając przykładowo 500 zł. na okres 30 dni, musisz zwrócić o 133 zł. więcej. Znajdziesz niejedną tańszą od niej tutaj.

Aby móc otrzymać przedmiotową pożyczkę, wymagany jest stały dochód jak też „brak zaległości w spłacie innych zobowiązań finansowych oraz brak wpisu w rejestrze dłużników”. Czy i jak w praktyce jest to weryfikowane, tego nie udało mi się znaleźć na www. Nie znalazłem wzoru umowy, więc nie wiem o który rejestr dłużników chodzi i czy firma sprawdza BIK a wniosku o pożyczkę nie chciało mi się złożyć. Skoro wnioski rozpatrywane są także późnym wieczorem, to oczywiście telefonicznie firma ta nie zweryfikuje zatrudnienia. Może to zrobić tylko otrzymawszy wyciąg z konta bankowego klienta.

A jakie są Wasze opinie o tej chwilówce?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

kategoria pożyczki

Skomentuj