Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Karta kredytowa bez BIK

skomentuj

Niedawno na pytanie o to, czy istnieją karty kredytowe bez BIK, odpowiedziałem, że nie istnieją, gdyż karty kredytowe to produkty bankowe. Po tym, jak wczoraj natknąłem się na stronę firmy Vanquis Bank Limited (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce, muszę skorygować moje stanowisko.

Otóż ww. instytucja finansowa specjalizuje się w oferowaniu kart kredytowych i oferuje kredyt odnawialny w karcie kredytowej o oprocentowaniu rzeczywistym w skali roku wynoszącym 52,50%. Gdy przeczytałem tą wartość RRSO która jest ponad dwa razy wyższa od nominalnego oprocentowania maksymalnego, to już byłem niemal pewien, że oto natknąłem się na ofertę karty kredytowej dla osób odrzucanych przez banki, dla osób ze złą historią kredytową w BIK i po prostu: ze zdolnością kredytową niższą od tej przez banki wymaganej. Po chwili potwierdziły się moje przypuszczenia, gdy na stronie www.vanquis.pl przeczytałem:

Nasze produkty zostały stworzone z myślą o Klientach indywidualnych, posiadających średnie i niższe dochody oraz mających trudności z uzyskaniem pożyczki lub karty kredytowej ze względu na swoją historię kredytową. W odróżnieniu od innych instytucji finansowych, często akceptujemy wnioski kredytowe nawet ze złą historią kredytową.

Mamy zatem ofertę karty kredytowej dla osób odrzucanych przez banki, dla osób ze złym BIK a może i dla osób „z komornikiem”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 15 Ocena średnia: 4.2]

kategoria karty kredytowe

Skomentuj