Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak sprawdzić, w których bankach mąż ukrywa pieniądze przed żoną?

komentarze 2

Na wstępie zaznaczam że nie jestem pewien, czy nie ma innego, lepszego sposobu niż te zasugerowane przeze mnie poniżej. Jeżeli ktoś ma inne propozycje, to oczywiście bardzo mile widziane jest zamieszczenie takowej w komentarzu. Dla mnie jest to nowy temat, nigdy wcześniej nie zapytano mnie o to. I tak sobie pomyślałem, że wielu paniom w małżeństwie chodzi to po głowie (może tez wielu mężom, bo panie coraz lepiej sobie zarobkowo radzą).

Pytanie: Sprawa jest taka, moja ciocia wniosła o rozdzielność majątkową z mężem, sąd się przychylił. Jej mąż od zawsze ukrywał przed nią pieniądze w bankach, akcjach, inwestycjach etc, bo kocha pieniądze bardziej niż rodzinę, taki sknera, choć kasy ma jak lodu, bo jest dyrektorskim stanowisku. ALE do rzeczy, prawnik cioci prosi o zasugerowanie nazw banków, gdzie wujek mógł ukryć pieniądze. No i kto tu może pomóc w odnalezieniu kont, windykator?

Odpowiedź: Trzeba by teraz wystąpić o podział majątku wspólnego. Co prawda sąd z urzędu nie może poszukiwać majątku wspólnego ale na wniosek cioci która podejrzewa, że współmałżonek czyli wujek ukrywa majątek, może zażądać od jej wujka wyjaśnień w tym zakresie a więc wskazania banków w których ma on rachunek bankowy oraz salda na tych rachunkach bankowych. Przy okazji, polecam aktualnie chyba najlepsze konta osobiste tutaj. A zatem najpierw ciocia składa jej znany wykaz majątku wspólnego po czym dodaje, że ma uzasadnione podejrzenia zważywszy na wysokie dochody męża, że musi on posiadać środki (pieniądze, inne mienie) których do tej pory jej nie ujawnił. I że z racji tego iż nie współdziała z nią, to wnosi do sądu o zobowiązanie go do złożenia wyjaśnień a ponadto o zwrócenie się przez sąd do banków z żądaniem wskazania czy i w jakiej kwocie współmałżonek posiada środku zdeponowane w danym banku. Czy sąd uczyni zadość takiem wnioskowi tego nie wiem, ale warto spróbować.

Najlepiej byłoby „zrobić” z wujka dłużnika przeciwko któremu udałoby się uzyskać tytuł wykonawczy choćby na niewielką kwotę i zwrócić się do komornika o egzekucję i aby od razu poprzez OGNIVO sprawdził w których bankach wujek ma rachunki bankowe. Gdyby się okazało, że zataił prawdę w postępowaniu o podział majątku to miałby sprawę karną a nadto można by ponownie wnieść o podział majątku – uzupełniającego. A gdyby mieć takie info o rachunkach bankowych wujka wcześniej, to łatwiej byłoby o rzetelniejszy podział w przyszłym postępowaniu przed sądem.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

kategoria inne

Komentarze do 'Jak sprawdzić, w których bankach mąż ukrywa pieniądze przed żoną?'

Subscribe to comments with RSS

  1. konto zagranicą – austria czy luxembourg i szukaj wiatru w polu 🙂

    ryszard ochódzki

    12 Gru 16 o 04:05

  2. Tak ale trzeba mieć adres zamieszkania żeby tam konto w banku założyli.

    Anonim

    17 Gru 19 o 22:46

Skomentuj