Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Hipoteka a weksel

1 komentarz

Taki mail: Witam przesyłam dokumenty, proszę o zapoznanie się z nimi i kontakt w tej sprawie, jakie są możliwości. Pożyczyłem pieniądze państwu, … zamieszkałym w Jastrzębiu Zdroju jak twierdzili na spłatę jakiegoś długu (z wcześniej zaciągniętego kredytu oraz jakieś kłopoty ze zdrowiem pani. …) który mieli spłacić z moich pieniędzy i miało im to pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego w wysokości 150-200 tyś.zł ( na zrobienie nowego dachu i elewacji na domu i oddanie moich pieniędzy) pod dom który został wyceniony na 380 tyś. przez rzeczoznawcę z banku. Pieniądze początkowo zostały im dane na umowę pożyczki ale widząc że osoby którym pożyczyłem pieniądze, przesuwają termin spłaty pożyczonych przeze mnie im pieniądze, stawali się dla mnie coraz mniej wiarygodni i zainteresowałem się bliżej ich długami (w załączniku są pisma od komornika, Państwo … twierdzą że ich obecny dług to 21 tyś u komornika), gdy dowiedziałem się o tym, szukałem jakiegoś lepszego zabezpieczenia dla siebie i poradzono mi żeby podpisać weksel bo to lepsze zabezpieczenie, tak więc zrobiłem.

Z moich informacji jakie uzyskałem od nich kiedy wydawało mi się że oddadzą moje pieniądze wynika że dochody państwa … to około 4500zł + ( oboje mają emerytury i dorabiają ), Posiadają dom i działkę, początkowo wchodził w grę wpis na hipotekę przeze mnie ( stąd te dokumenty w załączniku) ale wycofali się twierdząc że jak ja się wpiszę to oni nie dostaną kredytu. Proszę o weryfikacją i odpowiedź na mejla bądź telefoniczną pod nr tel. … co w tej sprawie można zrobić ewentualnie za ile możecie to odkupić.

Tak, hipoteka to mocne zabezpieczenie wierzytelności, w tym np. pożyczki (przy okazji, dobre pożyczki hipoteczne są tutaj). Natomiast weksel to żadne zabezpieczenie. Bez sensu jest pisanie o wekslu że jest zabezpieczeniem, bo to tylko wprowadza ludzi (wierzycieli) w błąd. Weksel NIE JEST żadnym zabezpieczeniem. Pod pojęciem zabezpieczenia wierzytelności ja rozumiem coś, co umożliwia jej wyegzekwowanie. Weksel tego nie umożliwia, wpis na hipotece jak najbardziej tak, podobnie jak zastaw na samochodzie dłużnika, na przykład.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria hipoteka

1 komentarz do 'Hipoteka a weksel'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Hipoteka a weksel'.

  1. Już Ci kiedyś pisałem, że porównujesz jabłka z pomarańczami 🙂

    Lech | blog o wekslach

Skomentuj