Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

EPU – uwzględniona skraga na „wątpliwości co do prawidłowości danych adresowych”

komentarzy 7

Fragment postanowienia z EPU z dnia 20 czerwca 2013 r.

p o s t a n a w i a
Wobec stwierdzonego braku podstaw do wydania nakazu zapłaty przekazać rozpoznanie sprawy do Sądu Rejonowego w Trzebnicy
U Z A S A D N I E N I E
W dniu 18/04/2013 roku powód Grabowski Inkasso – Doradzwo Finansowo-Prawne Grabowski Robert złożył do Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Na podstawie art. 499 pkt. 2 i 4 kpc Sąd stwierdził brak podstaw do wydania nakazu zapłaty, bowiem w sprawie zachodzą wątpliwości co do prawidłowości danych adresowych pozwanych i możliwości skutecznego doręczenia im nakazu zapłaty w kraju.

Moja skarga na powyższe:

Dotyczy Postanowienie o braku podstaw do wydania nakazu i przekazaniu wg właściwości z dnia 2013-06-20 w sprawie Nc-e 841366/13
W ocenie powoda nie ma podstaw do przyjęcia z góry, że dane adresowe pozwanych są nieprawidłowe. Tym bardziej, że wezwania do zapłaty skierowane do pozwanych zostały im doręczone i te fakty powód sprawdził na internetowej stronie śledzenia przesyłek Poczty Polskiej: http://sledzenie.poczta-polska.pl/ po wpisaniu kodów przesyłek. W przypadku pozwanego WJ kod przesyłki to: 00259007731613598657 a w przypadku pozwanej KO kod przesyłki to: 00259007731613598664 Powód nadmienia, że nie popełnił omyłki pisarskiej wprowadzając dane i adresy pozwanych do pozwu.

Odpowiedzi na skargę nie otrzymałem ale jednak e-sąd wydał nakaz zapłaty 09 grudnia 2013 r. a w ostatni piątek otrzymałem postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności. Swoją drogą, to chyba wypadałoby w owym nieszczęsnym postanowieniu napisać konkretne uzasadnienie – dlaczegóż to sąd uważał wówczas, że doręczenie nie będzie możliwe.

Warto więc powalczyć jeżeli wiesz, że masz rację.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Komentarze do 'EPU – uwzględniona skraga na „wątpliwości co do prawidłowości danych adresowych”'

Subscribe to comments with RSS

 1. A mogę z ciekawości zapytać, kto (który sędzia) wydał ten nakaz? SSR Brenk-Czapska? Bo zdecydowana większość sędziów w e-sądzie nie uwzględnia żadnych skarg na stwierdzenie braku podstaw…

  Co do uzasadnienia uwzględnienia skargi – sąd po złożeniu skargi na orzeczenie referendarza (za wyjątkiem orzeczeń o klauzuli, kosztach procesu i kilku innych sytuacji) rozpoznaje sprawę OD NOWA, jako sąd pierwszej instancji. Dlatego też nie musiał uchylać orzeczenia referendarza (wydawać żadnego postanowienia w tym zakresie), tylko po prostu rozpoznać sprawę w zaskarżonym zakresie od początku, bo orzeczenie referendarza utraciło moc na skutek samej tylko skargi. Na skutek rozpoznania sprawy sąd wydał nakaz zapłaty, a jak wiemy – nakazów zapłaty się nie uzasadnia. Ot, cała zagadka.

  Przemek | Blog o egzekucji

 2. Chodziło mi o uzasadnienie owego (błędnego) postanowienia o przekazaniu do sądu rejonowego.

  Nakaz zapłaty wydała Sędzia Sądu Rejonowego Pani Justyna Janusz-Iwanicka.

  admin

 3. Czy mogę wnieść pozew w EPU w imieniu starszej sąsiadki, która nie radzi sobie z internetem, czy musi to być zawsze profesjonalny pełnomocnik?

  Rafał

 4. Nie możesz, chyba, że jesteś: adwokatem, radcą prawny, rzecznikiem patentowym, osobą sprawująca zarząd majątkiem lub interesami strony, osobą pozostająca ze stroną w stałym stosunku zlecenia, jeżeli przedmiot sprawy wchodzi w zakres tego zlecenia, współuczestnikiem sporu, rodzicem, małżonkiem, rodzeństwem, zstępnym, lub pozostajesz ze stroną w stosunku przysposobienia.

  A tak serio, to powiedz jej, żeby olała EPU, wydrukuj jej formularz pozwu w uproszczu (choćby nawet to postępowanie uproszczone miało nie być – zawsze radzę nieprawnikom składanie pozwu właśnie na formularzu), niech wypełni, podpisze i wyśle z załącznikami do sądu – dostanie nakaz zapłaty 3 razy szybciej, niż w tym cholernym e-sądzie.

  Przemek | Blog o egzekucji

 5. Ciekawą rzecz znalazłem przed chwilą na pytanie jak wygląda praca w windykacji w banku w centrali, co o tym sądzicie?

  3-5 tys zalezy czy praca w terenie czy przy telefonie i koresp.
  Jako kierownik 30-70tys.
  Ale nie liczyu sie podstawa, ja bym sie zgadzal nawet na 1600pln, liczqa sie dodatki.
  Jak masz znajomosci w sadach gospodarczych lub zwyklych, syndyka i mozesz cos ustawic to otrzymujesz 50procent (ale mozesz mowic ze klient bierze wiecej – klient chce 30tys a ty ze chce 80tys i jestes do przodu)
  wtedy szybki awans na doradce biznesowego i stala 40tys + ugrane z ustawien.
  Tylko to moze sie zmienic jak rusza nietykalnosc nieusuwalnosz sedziowska, ale sily w sejmie do tego szybko nie dopuszcza dopukli rzadzi nasz premier z druzyna- wiesz jak jest.
  3-5 tys zalezy czy praca w terenie czy przy telefonie i koresp.
  Jako kierownik 30-70tys.
  Ale nie liczyu sie podstawa, ja bym sie zgadzal nawet na 1600pln, liczqa sie dodatki.
  Jak masz znajomosci w sadach gospodarczych lub zwyklych, syndyka i mozesz cos ustawic to otrzymujesz 50procent (ale mozesz mowic ze klient bierze wiecej – klient chce 30tys a ty ze chce 80tys i jestes do przodu)
  wtedy szybki awans na doradce biznesowego i stala 40tys + ugrane z ustawien.
  Tylko to moze sie zmienic jak rusza nietykalnosc nieusuwalnosz sedziowska, ale sily w sejmie do tego szybko nie dopuszcza dopukli rzadzi nasz premier z druzyna- wiesz jak jest.
  Wieksza kase robisz uznajac wierz za niesciagalne i upychasz kolegom za 5procent, wszyscy tak robia, i proceder jest nie do udowodnienia i z tego jest najwieksza kasa (znajomy, rodzina tworza spolke). Jedynie co trzeba uwazac to szef i jego koledzy – nie mozna im wchodzic w droge bo cie zalatwia, oni sami robia te numery od dziesiatek lat. Ale reka reke mytje w bankowosci no nie 🙂

  Ja

 6. Fajnie jak ludzie takie debilizmy cytują jeszcze w nie szczerze wierząc.

  W każdym banku przecież pracownik windykacji, oraz jego żona i teściowa mogą mieć spółkę której to ten pracownik sprzeda nieegzekwowalne wierzytelności. Bo on w ogóle o tym decyduje i ma do tego pełnomocnictwo.

  Aż mi się zajady porobiły ze śmiechu.

  Jurek

 7. To nie jest pojedynczy wpis tej osoby. To nie jest też szeregowy pracownik. Dotyczy to obsługi klientów korporacyjnych przez centralę w Warszawie.

  „Bo on w ogóle o tym decyduje i ma do tego pełnomocnictwo.” Ktoś z pewnością ma, wiec równie dobrze może mieć on. Poza tym mowa jest o dużych sprawach, a takie wyglądają tak, że przychodzi Zenek z windykacji do Heńka zajmującego się ryzykiem kredytowym i pyta co robimy, bo wtopiliśmy kredyt na 3 miliony. Widzę, że nigdy nie widziałeś jak wygląda w praktyce bankowość na wysokim szczeblu, jest tam mniej formalności niż Ci się wydaje, choć oczywiście pieczątki muszą się zgadzać.
  A co do zakładanie spółek na znajomego, to co za problem.

  Ja

Skomentuj