Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

EPU – uwzględniona skraga na „wątpliwości co do prawidłowości danych adresowych”

komentarzy 7

Fragment postanowienia z EPU z dnia 20 czerwca 2013 r.

p o s t a n a w i a
Wobec stwierdzonego braku podstaw do wydania nakazu zapłaty przekazać rozpoznanie sprawy do Sądu Rejonowego w Trzebnicy
U Z A S A D N I E N I E
W dniu 18/04/2013 roku powód Grabowski Inkasso – Doradzwo Finansowo-Prawne Grabowski Robert złożył do Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Na podstawie art. 499 pkt. 2 i 4 kpc Sąd stwierdził brak podstaw do wydania nakazu zapłaty, bowiem w sprawie zachodzą wątpliwości co do prawidłowości danych adresowych pozwanych i możliwości skutecznego doręczenia im nakazu zapłaty w kraju.

Moja skarga na powyższe:

Dotyczy Postanowienie o braku podstaw do wydania nakazu i przekazaniu wg właściwości z dnia 2013-06-20 w sprawie Nc-e 841366/13
W ocenie powoda nie ma podstaw do przyjęcia z góry, że dane adresowe pozwanych są nieprawidłowe. Tym bardziej, że wezwania do zapłaty skierowane do pozwanych zostały im doręczone i te fakty powód sprawdził na internetowej stronie śledzenia przesyłek Poczty Polskiej: http://sledzenie.poczta-polska.pl/ po wpisaniu kodów przesyłek. W przypadku pozwanego WJ kod przesyłki to: 00259007731613598657 a w przypadku pozwanej KO kod przesyłki to: 00259007731613598664 Powód nadmienia, że nie popełnił omyłki pisarskiej wprowadzając dane i adresy pozwanych do pozwu.

Odpowiedzi na skargę nie otrzymałem ale jednak e-sąd wydał nakaz zapłaty 09 grudnia 2013 r. a w ostatni piątek otrzymałem postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności. Swoją drogą, to chyba wypadałoby w owym nieszczęsnym postanowieniu napisać konkretne uzasadnienie – dlaczegóż to sąd uważał wówczas, że doręczenie nie będzie możliwe.

Warto więc powalczyć jeżeli wiesz, że masz rację.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Komentarze do 'EPU – uwzględniona skraga na „wątpliwości co do prawidłowości danych adresowych”'

Subscribe to comments with RSS

 1. A mogę z ciekawości zapytać, kto (który sędzia) wydał ten nakaz? SSR Brenk-Czapska? Bo zdecydowana większość sędziów w e-sądzie nie uwzględnia żadnych skarg na stwierdzenie braku podstaw…

  Co do uzasadnienia uwzględnienia skargi – sąd po złożeniu skargi na orzeczenie referendarza (za wyjątkiem orzeczeń o klauzuli, kosztach procesu i kilku innych sytuacji) rozpoznaje sprawę OD NOWA, jako sąd pierwszej instancji. Dlatego też nie musiał uchylać orzeczenia referendarza (wydawać żadnego postanowienia w tym zakresie), tylko po prostu rozpoznać sprawę w zaskarżonym zakresie od początku, bo orzeczenie referendarza utraciło moc na skutek samej tylko skargi. Na skutek rozpoznania sprawy sąd wydał nakaz zapłaty, a jak wiemy – nakazów zapłaty się nie uzasadnia. Ot, cała zagadka.

  Przemek | Blog o egzekucji

  16 Lut 14 o 15:15

 2. Chodziło mi o uzasadnienie owego (błędnego) postanowienia o przekazaniu do sądu rejonowego.

  Nakaz zapłaty wydała Sędzia Sądu Rejonowego Pani Justyna Janusz-Iwanicka.

  admin

  16 Lut 14 o 15:20

 3. Czy mogę wnieść pozew w EPU w imieniu starszej sąsiadki, która nie radzi sobie z internetem, czy musi to być zawsze profesjonalny pełnomocnik?

  Rafał

  16 Lut 14 o 21:48

 4. Nie możesz, chyba, że jesteś: adwokatem, radcą prawny, rzecznikiem patentowym, osobą sprawująca zarząd majątkiem lub interesami strony, osobą pozostająca ze stroną w stałym stosunku zlecenia, jeżeli przedmiot sprawy wchodzi w zakres tego zlecenia, współuczestnikiem sporu, rodzicem, małżonkiem, rodzeństwem, zstępnym, lub pozostajesz ze stroną w stosunku przysposobienia.

  A tak serio, to powiedz jej, żeby olała EPU, wydrukuj jej formularz pozwu w uproszczu (choćby nawet to postępowanie uproszczone miało nie być – zawsze radzę nieprawnikom składanie pozwu właśnie na formularzu), niech wypełni, podpisze i wyśle z załącznikami do sądu – dostanie nakaz zapłaty 3 razy szybciej, niż w tym cholernym e-sądzie.

  Przemek | Blog o egzekucji

  16 Lut 14 o 22:08

 5. Ciekawą rzecz znalazłem przed chwilą na pytanie jak wygląda praca w windykacji w banku w centrali, co o tym sądzicie?

  3-5 tys zalezy czy praca w terenie czy przy telefonie i koresp.
  Jako kierownik 30-70tys.
  Ale nie liczyu sie podstawa, ja bym sie zgadzal nawet na 1600pln, liczqa sie dodatki.
  Jak masz znajomosci w sadach gospodarczych lub zwyklych, syndyka i mozesz cos ustawic to otrzymujesz 50procent (ale mozesz mowic ze klient bierze wiecej – klient chce 30tys a ty ze chce 80tys i jestes do przodu)
  wtedy szybki awans na doradce biznesowego i stala 40tys + ugrane z ustawien.
  Tylko to moze sie zmienic jak rusza nietykalnosc nieusuwalnosz sedziowska, ale sily w sejmie do tego szybko nie dopuszcza dopukli rzadzi nasz premier z druzyna- wiesz jak jest.
  3-5 tys zalezy czy praca w terenie czy przy telefonie i koresp.
  Jako kierownik 30-70tys.
  Ale nie liczyu sie podstawa, ja bym sie zgadzal nawet na 1600pln, liczqa sie dodatki.
  Jak masz znajomosci w sadach gospodarczych lub zwyklych, syndyka i mozesz cos ustawic to otrzymujesz 50procent (ale mozesz mowic ze klient bierze wiecej – klient chce 30tys a ty ze chce 80tys i jestes do przodu)
  wtedy szybki awans na doradce biznesowego i stala 40tys + ugrane z ustawien.
  Tylko to moze sie zmienic jak rusza nietykalnosc nieusuwalnosz sedziowska, ale sily w sejmie do tego szybko nie dopuszcza dopukli rzadzi nasz premier z druzyna- wiesz jak jest.
  Wieksza kase robisz uznajac wierz za niesciagalne i upychasz kolegom za 5procent, wszyscy tak robia, i proceder jest nie do udowodnienia i z tego jest najwieksza kasa (znajomy, rodzina tworza spolke). Jedynie co trzeba uwazac to szef i jego koledzy – nie mozna im wchodzic w droge bo cie zalatwia, oni sami robia te numery od dziesiatek lat. Ale reka reke mytje w bankowosci no nie 🙂

  Ja

  16 Lut 14 o 22:15

 6. Fajnie jak ludzie takie debilizmy cytują jeszcze w nie szczerze wierząc.

  W każdym banku przecież pracownik windykacji, oraz jego żona i teściowa mogą mieć spółkę której to ten pracownik sprzeda nieegzekwowalne wierzytelności. Bo on w ogóle o tym decyduje i ma do tego pełnomocnictwo.

  Aż mi się zajady porobiły ze śmiechu.

  Jurek

  16 Lut 14 o 22:45

 7. To nie jest pojedynczy wpis tej osoby. To nie jest też szeregowy pracownik. Dotyczy to obsługi klientów korporacyjnych przez centralę w Warszawie.

  „Bo on w ogóle o tym decyduje i ma do tego pełnomocnictwo.” Ktoś z pewnością ma, wiec równie dobrze może mieć on. Poza tym mowa jest o dużych sprawach, a takie wyglądają tak, że przychodzi Zenek z windykacji do Heńka zajmującego się ryzykiem kredytowym i pyta co robimy, bo wtopiliśmy kredyt na 3 miliony. Widzę, że nigdy nie widziałeś jak wygląda w praktyce bankowość na wysokim szczeblu, jest tam mniej formalności niż Ci się wydaje, choć oczywiście pieczątki muszą się zgadzać.
  A co do zakładanie spółek na znajomego, to co za problem.

  Ja

  16 Lut 14 o 23:30

Skomentuj