Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Duży plus dla PZU (ale nie np. dla LINK4) – na słowo uznają Ci bezszkodowy przebieg ubezpieczenia (zniżkę) z zagranicy

komentarze 4

Nie dawał mi to spokoju ten temat Czy ubezpieczyciele w Polsce akceptują do zniżki na OC i AC bezszkodowy przebieg ubezpieczenia za granicą więc postanowiłem sam posprawdzać co nieco. Co? No przede wszystkim dlatego, że wierzę, ze w najbliższych latach wiele osób będzie wracać do Polski, bo się znacznie poprawi sytuacja.

I tak też, zadzwoniłem do LINK4 a następnie do PZU. W LINK4 nie uwzględnią Ci bezszkodowego okresu ubezpieczenia za granicą. Potraktują ten okres jako brak ubezpieczenia, brak samochodu czyli zniżki na OC i AC przepadły. A w PZU …. UWZGLĘDNIĄ.

Powiedziałem konsultantowi w PZU, Ewo (komentatorka z wpisu wskazanego na początku), że mam Twoją sytuację czyli że nie wydadzą mi w Niemczech zaświadczenia o bezszkodowości dopóki nie skończy się umowa. A pan z PZU na to, że oni … uwierzą mi na słowo, że miałem w Niemczech bezszkodowy przebieg i dadzą mi zniżki na ubezpieczenie OC i AC. I żebym, jak już będę mógł, to załatwił sobie z Niemiec to zaświadczenie i nawet nie muszę wtedy im tego przedstawiać, tylko żebym miał w domu na wszelki wypadek.

No, super. Wypada polecić PZU. Zresztą od wielu lat jestem w tej firmie ubezpieczony ale przysięgam, to nie jest żaden wpis sponsorowany. Po prostu, dobre, bo polskie!

Co? E, chyba nie, jak będziesz zmieniał ubezpieczyciela z jakiegoś działającego w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowego na inne działające w Polsce, to nie będą Ci wierzyć na słowo tylko szybko online sprawdzą Cię czy prawdę mówisz co do bezszkodowości poprzez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Wszelkie zgłoszone do likwidacji szkody z OC i AC są tam wpisane, ze wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 22 Ocena średnia: 4.3]

kategoria ubezpieczenia

Komentarze do 'Duży plus dla PZU (ale nie np. dla LINK4) – na słowo uznają Ci bezszkodowy przebieg ubezpieczenia (zniżkę) z zagranicy'

Subscribe to comments with RSS

 1. No prosze a przeciez LINK4 należy do PZU.

  Iga

  1 Kwi 16 o 13:39

 2. A ja mam zgoła inno doświadczenia z PZU. Kupiłem polisę u agenta który wybrał dla mnie ofertę PZU. Wiedział o sytuacji i dokumentach potwierdzających zniżki które posiadam i stwierdził że wszystko jest ok. Po pewnym czasie dostałem wezwanie do zapłaty z PZU który nie uznał dokumentów. Agencja stwierdziła że to jakieś nieporozumienie i oni to wyjaśnią. Kolejne wyzwanie nadeszło wkrótce. Agencja nie odbiera telefonu PZU twierdzi raz że potrzebne tłumaczenia przysięgłe innym razem że nie ma żadnych dokumentów i żadnych zniżek i że ja powinienem się z nim kontaktowsc w sprawie reklamacji i pewnie będę musiał zapłacić pełną składkę, agencja zawinęła prowizję i ma klienta w d…. Podobnie PZU czuję się oszukany

  Miretzky

  9 Sty 18 o 12:14

 3. admin

  9 Sty 18 o 12:56

 4. Ubezpieczylam sie w Warcie . Przyniosłam polisę z Anglii na 7 lat zniżki. Przetlumaczoną u przysieglego tlumacza.Wyszlo mi ubezpieczenie za grata za tysiac zlotych az 1200 zlotych uibezpieczenie.4 miesiace po kupna polisy dostaje pismo od idioty z Warty ze mam doplacic kolene 700 zlotych bo w jakims rejestrze Polskim nie ma mnie w bazie. Sobie mysle co za drbil ma dokument przed sobą potwierdzający moje znizki, takze przetlumaczony. Wystarczylo debilowi z Warty napisac list , ty debilu masz tam nr mojej polisy i nr do ubezpieczyciela angielskiego to sobie zadzwon ! Dostaje kolejny list ze doplata anulowana. Ale w zyciu serii bardziej chamskich listow nie dostalam

  Anna

  29 Sty 18 o 09:14

Skomentuj