Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużniczka chce jechać na wakacje i prosi o zwolnienie wynagrodzenia

komentarzy 6

Jak w tytule; takiego pisma jeszcze nie miałem. A komornik z Bydgoszczy prosi o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Wierzycieli egzekwujących jest sporo i co miesiąc otrzymuję raptem kilkadziesiąt złotych. Skany pism, komornika i dłużniczki:

A, no tak, jeszcze mieszkanie chce sobie wyremontować… Dług wynika z prowadzonej przez nią do niedawna działalności gospodarczej. No, nie wyrażę zgody, ale przyznam, że po pierwszym odczuciu – oburzenia, gdy to przeczytałem, to trochę mi głupio. Bądź co bądź pracuje legalnie i „pozwala” na to aby komornik ściągał jej kilkaset złotych (może i więcej) co miesiąc.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

Komentarze do 'Dłużniczka chce jechać na wakacje i prosi o zwolnienie wynagrodzenia'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużniczka chce jechać na wakacje i prosi o zwolnienie wynagrodzenia'.

 1. Jak spłaci to pojedzie za rok czy za 2.

  Może brzmi to bezdusznie … Ale kiedyś dałem zaliczkę na wykończenie mieszkania (która teraz jest windykowana). Fachman sobie pojechał na wakacje, a ja musiałem sobie zmieniać plany w związku z niewykończonym mieszkaniem i na wakacje nie pojechałem.

  kjonca

 2. Na wakacje jeszcze bym się zgodził. Ale na remont już nie 😉

  Adam

 3. No cóż – jakby nie napisała pisma, to by się nie dowiedziała jakie jest Twoje stanowisko 🙂 Miała szansę – pogratulować pozostaje uczciwego postawienia sprawy. Jak bym się zgodził na jedną z tych rzeczy. Dowolną, ale jedną…

  Rex

 4. dobrze, że napisała pismo – to fakt… ale jeśli o mnie chodzi, to nie należy się zgadzać na coś podobnego… ma się długi z tych czy innych powodów, to trzeba je w ustalony sposób spłacać… ma to być „nauczka” dla Dłużnika przed kolejnym zadłużaniem się, dlatego żadnych wakacji, żadnego remontu! 🙂

  daru79

 5. Tak, długi trzeba spłacać, trzeba liczyć się z tym że powstaną (zakładając firmę).

  admin

 6. Niektorzy maja tupet…
  Dobrze, ze jeszcze nie poprosila wierzyciela o pozyczke 😉

  PogromcaWspolnot

Skomentuj