Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dlaczego o leasing łatwiej niż o kredyt (nowej firmie)?

komentarze 4

No właśnie, ja pytam, dlaczego? Nowa firma a dokładniej nowy przedsiębiorca tylko sobie może pomarzyć o kredycie firmowym w tym o kredycie samochodowym. Dlaczego jednak przedsiębiorca już pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej może skutecznie ubiegać się o leasing? Żeby nie było, że się przesłyszałem że tak jest, to oto jest zestawienie ofert leasingu znanych firm: tutaj. I mamy tam na przykład zachętę od GETIN leasing – “leasing na START już od pierwszego dnia działalności” albo od Idea Bank – “od 1-szego dnia działalności”. jeszcze tylko pojawia ise pytanie, czy tak jest faktycznie, że od pierwszego dnia, bo na przykład kredyt dla firmy od Idea Bank też w reklamie był “dla nowych firm” a jak nowi przedsiębiorcy podekscytowani zgłaszali się po kredyt, to okazywało się że aż tak pięknie jak w reklamie, wcale nie jest. Jednak co do leasingu to już sam od kilku osób słyszałem że otrzymały tuż po otworzeniu firmy.

Oficjalny powód tego o czym mowa jest ponoć taki, że przedmiot wzięty w leasing jest zabezpieczeniem tegoż leasingu dla firmy leasingowej / banku, po pozostaje własnością leasingodawcy. No dobrze, ale na przykład mieszkanie też jest zabezpieczeniem kredytu hipotecznego (hipoteka na rzecz banku) a samochód – zabezpieczeniem kredytu samochodowego (przewłaszczenie na rzecz banku) a jakoś nie słyszałem o tym, by nowa firma mogła uzyskać kredyt hipoteczny albo samochodowy.

A dobre oferty leasingu mamy tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria leasing

Komentarze do 'Dlaczego o leasing łatwiej niż o kredyt (nowej firmie)?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Witam, mam takie pytanie czy leasing jest tyko dla firm?

  Julia

 2. Nie, nie tylko dla firm, osoba prywatna też może wziąć w leasing np. samochód. Jest to tak zwany leasing konsumencki. O ile jednak w przypadku firmy leasing bywa atrakcyjniejszy niż kredyt samochodowy, o tyle w przypadku osób prywatnych generalnie chyba nie jest atrakcyjniejszy niż kredyt samochodowy. Poza tym, wiele osób prywatnych chce mieć własny samochód (nawet jeżeli jest na nim zastaw na rzecz banku), a w przypadku leasingu właścicielem samochodu do końca umowy leasingowej jest firma leasingowa czy bank jako leasingodawca.

  admin

 3. Podobno leasing nie jest wpisywany w BIK, więc nie zmniejsza zdolności na kredyt. To prawda?

  Tadzio

 4. Podobno prawda. Chodzi o to, że firmy które oferują leasing nie mogą być bankami a tylko banki (tudzież firmy pożyczkowe) mogą dopisywać do BIK, choć te firmy leasingwe to zazwyczaj spółki córki banków.

  admin

Skomentuj