Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy należy unikać kredytu samochodowego

1 komentarz

Niektórzy twierdzą że kredytu samochodowego należy zdecydowanie unikać a to dlatego, że samochód bardzo szybko traci na wartości i już wyjeżdżając nim z salonu jest się znacznie stratnym. Przyjmując taką „logikę” należałoby jednak stwierdzić że także kupowania samochodu za gotówkę należy unikać jak ognia i jeździć tylko rowerem, środkami komunikacji miejskiej oraz chodzić piechotą. Dlatego że samochód kupiony za gotówkę tak samo traci na wartości jak samochód kupiony na kredyt. Tak więc ci co tak twierdzą, niech w ogóle nie kupują samochodu a jak mają już to niech czym prędzej sprzedadzą a pieniądze ze sprzedaży ulokują w banku. Niechaj doznają „komfortu” i „oszczędności czasu” bez samochodu.

Osoby – przedsiębiorcy oraz spółki mające zamiar skorzystać z kredytu samochodowego powinny też przemyśleć wybór innej opcji sfinansowania zakupu samochodu a mianowicie – leasing. Nie można jednoznacznie, generalnie stwierdzić, która forma finansowania jest korzystniejsza, wynik porównania zależeć będzie od konkretnego przypadku – firmy.

Zestaw korzystnych ofert kredytów samochodowych mamy tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

1 komentarz do 'Czy należy unikać kredytu samochodowego'

Subscribe to comments with RSS

  1. Są to bankowe kredyty i choć zabezpieczeniem kredytu jest samochód wzięty na taki kredyt, to i tak trzeba się wykazać odpowiednią zdolnością kredytową aby móc taki kredyt uzyskać; żadnych zaległości w BIK, odpowiednio wysokie dochody (optymalnie umowa o prace na czas nieokreślony), niektóre banki sprawdzają też rejestry długów. Dla przedsiębiorców alternatywą jest leasing samochodowy a dla osób prywatnych (i dla przedsiębiorców też) pożyczka hipoteczna – stosunkowo tani kredyt gotówkowy bo zabezpieczony na nieruchomości pożyczkobiorcy.

    pilot

Skomentuj