Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy można zarobić na karcie kredytowej?

1 komentarz

Wiele osób nie ma za bardzo pojęcia, czym są karty kredytowe. Fizycznie jest to tylko kawałek plastiku z paskiem magnetycznym i zwykle obecnie dodatkowo z mikroprocesorem, popularnie zwanym chipem. Niby niewiele, a jednak… Sama karta kredytowa oferuje właścicielowi szereg możliwości. Najbardziej oczywistą i jednocześnie najbardziej popularną jest oczywiście funkcja kredytu. Czyli, kupując dzisiaj, nie musimy mieć własnych pieniędzy – bank je nam pożycza – oczywiście na pewien okres i na pewnych warunkach. A jakich? Zależy to zarówno od banku, jak i samej karty. Zwykle jednak otrzymujemy aż do prawie 60 dni kredytu bezodsetkowego czyli, jeśli uda się spłacić wykorzystany limit w określonym terminie – za sam kredyt (zakupy) nie płacimy nic. Przy czym uwaga, czas ten zależy od dnia zamknięcia cyklu, co oznacza, iż mamy zwykle od 30 do prawie 60 dni „darmowego kredytu”. Nie dotyczy to wypłat gotówkowych gdyż tu zwykle czas odsetkowy biegnie już od pierwszego dnia… Poza tym często możemy skorzystać z dodatkowych „darmowych” ubezpieczeń i innych usług; im bardziej ekskluzywna karta (gold, platinum itd..), tym więcej możliwości, usług dodatkowych i…większy limit na karcie….

Najlepsze karty kredytowe masz tutaj – zawnioskuj o wybraną przez internet.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 3.7]

kategoria karty kredytowe

1 komentarz do 'Czy można zarobić na karcie kredytowej?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Niewykorzystywana karta kredytowa,nieruszany debet? Praktyka u wielu osób pokazuje że przychodzi taki czas, iż trzeba z niej w końcu skorzystać. Wcale nie należą do rzadkości takie życiowe sytuacje, kiedy to pojawia się jakiś pilny, niespodziewany wydatek wynikający nierzadko z niemiłego zdarzenia losowego.

    Dlatego ja osobiście jestem zdania, że karty kredytowe dobrze mieć z debetem do wykorzystania na czarną godzinę, na trudny finansowo czas. Gdy dojdzie do takich sytuacji, to często człowiekowi brak wystarczającej zdolności kredytowej do tego, aby mu przyznali pożyczkę w banku i nie ma innej opcji jak brać pozabankowa chwilówkę dla zadłużonych z koszmarnie wysokim RRSO (o ile w ogóle jest i taka opcja, co wątpliwe jeżeli pożyczkobiorca nie pracuje, nie wykazuje dochodów) . Poza tym pieniądze są w takich przypadkach niezbędne od razu, bezzwłocznie, nawet z minuty na minutę. Wystarczy wtedy udać się do najbliższego bankomatu albo zapłacić karta kredytowa przez internet.

    Filut

Skomentuj