Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy można dogadać się z komornikiem”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy można dogadać się z komornikiem”. Jako dłużnik ewentualnie tylko nieformalnie, ale i to nie powinno mieć miejsca. Komornik działa zgodnie z wnioskiem wierzyciela i w granicach tegoż wniosku. Jeżeli na przykład zajął Ci wynagrodzenie za pracę albo konto firmowe, to na pewno nie dogadasz się z nim aby je zwolnił, komornik nie ma takiego prawa.

Chyba, że wierzyciel złoży u komornika stosowny wniosek o zwolnienie z egzekucji. Tak samo na przykład w przypadku, gdy zajął Ci samochód albo mieszkanie.

Nieformalnie może jednak wyglądać to tak, że jak dokonujesz dobrowolnych spłaty długu do komornika albo ma wpływy z zajęcia Twojej pensji, to komornik może powiedzmy, że nie spieszyć się do zlicytowania auta a zwłaszcza mieszkania. Tak samo może wtedy odwlekać wizytę u Ciebie w mieszkaniu celem zajęcia ruchomości (o którą to czynność zawnioskował wierzyciel). Nie tyle może dlatego, że komornikowi żal Ciebie, co dlatego, że nie chce mu się babrać w licytacje, skoro pieniądze same spływają w znośnej wysokości i odstępach czasu i ma on pełne ręce roboty w innych sprawach egzekucyjnych.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 9 Ocena średnia: 4.6]

kategoria komornik

Komentarze do '„czy można dogadać się z komornikiem”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mam komornika na pensji czy komornik zwrot podatku tez moze wziąć?

  Agnieszka

 2. Może, jeżeli egzekucja z pensji za jednym razem nie wystarczy do zaspokojenia wierzyciela w całości (jego należności) oraz kosztów komorniczych.

  admin

 3. Mam komornika,i świadczenia rodzinne w tym na dziecko niepełnosprawne.Czy komornik może mi to zabrać?

  KK

 4. Chyba nie ale jak już na konto wpłyną to lepiej od razu wypłać, bo jak zajmie konto to nie będzie wnikał z czego te pieniądze.

  Anonim

Skomentuj