Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik może zająć samochód w kredycie”

komentarze 3

Ktoś zapytał w internetowej wyszukiwarce – „czy komornik może zająć samochód w kredycie”. Komornik może zajmować rzeczy będące we władaniu dłużnika. Może też więc zająć auto w kredycie, ale wtedy bank ma prawo żądać od wierzyciela, aby zwolnił samochód z egzekucji (aby wystosował do komornika wniosek o zwolnienie samochodu a komornik musi wtedy samochód zwolnić na wniosek wierzyciela). A dobre oferty kredytów samochodowych są tutaj.

Jeżeli pojazd nie zostaje zwolniony, to bank może wnieść do sądu powództwo przeciwegzekucyjne – aby sąd nakazał komornikowi zwolnienie samochodu (jeżeli dokumenty w tej kwestii nie budzą wątpliwości to ani chybi powództwo zostanie uwzględnione przez sąd). Bank ma jednak tylko 30 dni na wniesienie takiego powództwa, począwszy od dnia w którym został powiadomiony o zajęciu pojazdu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 36 Ocena średnia: 4]

Komentarze do '„czy komornik może zająć samochód w kredycie”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik może zająć samochód w kredycie”'.

 1. Obecnie niektórzy komornicy praktykują zajęcie prawa majątkowego w postaci udziału zobowiązanego w takiej zastawionej przez bank ruchomości. Tyle, że nie mam pojęcia na jakich zasadach ten udział jest ustanawiany. Wiem też, że takie udziały są licytowane z powodzeniem, a banki szybciutko się wycofują ze swojego udziału po tym jak kupiec wysyła wezwanie do uregulowania części należności za przegląd/naprawę itd. odpowiadającej ustalonemu udziałowi banku we własności. A na chłopski rozum to udział ustalany jest w oparciu o część spłaconego kredytu. Tak myślę.

  zdziwiona

  14 Sty 13 o 01:29

 2. Tak, praktykują i ni od dzisiaj. Jednak nie słyszałem o skutecznym licytowaniu udziału w samochodzie.

  admin

  14 Sty 13 o 09:42

 3. Ja znam nawet taki przypadek w którym zlicytowany został samochód w leasingu czyli w stu procentach będący własnością firmy leasingowej a samochód w kredycie jest własnością kredytobiorcy no przynajmniej w części.

  Anonim

  30 Cze 19 o 20:22

Skomentuj