Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik chodzi po domu”

komentarzy 15

Padło w wyszukiwarce pytanie jak w tytule, a więc – „czy komornik chodzi po domu”. Owszem, komornicy udają się na tzw. czynności terenowe których celem jest także wejście do mieszkania, do domu dłużnika. Gdy komornik wejdzie do domu dłużnika to … chodzi po domu. Jak zobaczy coś wartościowego np. sprzęt AGD, to zajmie. Może też zajrzeć w różne zakamarki i schowki, bo czasem w piśmie od komornika (informującym o bezskutecznej egzekucji) znajduje się sformułowanie – „Po przeszukaniu wszystkich schowków nie natrafiono…”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 12 Ocena średnia: 3.9]

Komentarze do '„czy komornik chodzi po domu”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik chodzi po domu”'.

 1. Z tymi schowkami to cytat z kpc, więc z takiego pisma wcale nie musi wynikać, że komornik jakieś schowki przeszukał, co po prostu stosuje takie sztampowe pismo

  „Jeżeli cel egzekucji tego wymaga, komornik zarządzi otworzenie mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków dłużnika, jak również przeszuka jego rzeczy, mieszkanie i schowki.”

  Lech

 2. Ja wolę jako windykator nie umieszczać swego wizerunku. 😉

  Do rzeczy jednak – skoro jednak tak pisze to powinien pisać zgodnie z prawdą ale oczywiście nie musi tak być. tak czy inaczej, choćby z kpc wynika więc, że komornik może łazić i zaglądać w schowki. Przyjmijmy, że jeśli któryś już wejdzie do mieszkania czy domu, to przeszukuje. Przynajmniej ja bym tak zrobił, skoro już pofatygowałbym się do dłużnika.

  admin

 3. Ale co to jest schowek? Zajrzy do szuflady bądź szafki i już zgodnie z prawdą napisze, że sprawdził schowki 🙂 Już większą bolączką jest to, że nawet jak coś znajdzie, niekoniecznie w schowku, to stwierdzi, że nie przedstawia tenże fant „wartości handlowej”.

  Lech

 4. No tak, to są schowki. Myślę że temu co wpisał tytułowe hasło w wyszukiwarce chodziło o to właśnie, czy komornik może / czy ma zwyczaj zajrzeć do szafy, do szuflady albo do tapczanu.

  admin

 5. A ja mam pytanie. Komornik mi zajął w mieszkaniu laptop ale wczoraj ten laptop mi zginął. I co teraz?

  granda

 6. Ja też mam pytanie, do Ciebie. Ten Twój laptop zginął czy może „zginął” Ci? W domu Ci zginął?

  admin

 7. Normalnie zginął mi w domu.

  granda

 8. To ciekawe… Rozumiem, że zgłosiłeś włamanie na policję, złodziej wszedł przez okno po wybiciu szyby, czy drzwi wyważył?

  admin

 9. Nie było włamania, po postu zginął mi w domu.

  granda

 10. Obawiam się, że nikt Ci w taką bajeczkę nie uwierzy. Zastanów się, co piszesz. Laptop to przecież nie moneta 5 złotowa albo klucze, które można zapodziać byle gdzie i są niewidoczne.

  Komornik napisze o tym wierzycielowi sugerując mu że może na Ciebie donieść z art. 300 kk – udaremnianie egzekucji komorniczej poprzez ukrywanie składnika majątku i to już zajętego przez komornika. Sprawa karna i wyrok skazujący pewny moim zdaniem.

  No, chyba że wierzyciel to oleje i zawiadomienia nie wniesie bo nie będzie mu się chciało, to też jest bardzo prawdopodobne.

  admin

 11. A ja się obawiam, Adminie że tym twoim blogiem i tobą powinien zainteresować się prokurator. I zainteresuje się, mówię ci. Ustawicznie radzisz tu dłużnikom, jak bezkarnie popełnić przestępstwo. Dzisiaj też „No, chyba że wierzyciel to oleje i zawiadomienia nie wniesie bo nie będzie mu się chciało, to też jest bardzo prawdopodobne.” Człowieku, ty judzisz do przestępstwa dłużników i nie tylko. Nie zdziw się kiedy niebawem pięknego dnia otrzymasz wezwanie do prokuratury i pożegnasz się najpierw z tym blogiem bo ci go skasują a potem ewentualnie z wolnością.

  Anonim

 12. To prześlij mi kopię zawiadomienia do prokuratury bo na przesłuchaniu mi nie udostępnią. Po przesłuchaniu wysmaruję wpis tutaj o tym.

  admin

 13. Ale bzdury wypisujesz aż łeb boli. Przecież mu napisał że za takie coś z tym laptopem może mieć sprawe karną i skazanie. A dodał tylko że często wierzyciele nie wnoszą skarg. I to jest według ciebie przestępstwo że tak napisał???

  kolt

 14. To wyżej to było do tego Anonima co straszy blogera.

  kolt

 15. @kolt – nie zniechęcaj go, potrzebuje materiałów na bloga…

  admin

Skomentuj