Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„coś innego niż Provident”

komentarze 2

„coś innego niż Provident” – ktoś wpisał w wyszukiwarce. Chyba codziennie przewijają się takie zapytania albo np. „pożyczki bez BIK inne niż Provident”.

O.K., podobno można otrzymać ofertę najtańszej pożyczki dla zadłużonych (bez BIK) tutaj. Nie sprawdzałem i szczerze mówiąc nie wiem, czy w ogóle są oferowane pożyczki dla zadłużonych tańsze od Providenta a zarazem takie które faktycznie można otrzymać. Albowiem owszem, widziałem oferty pożyczek bez BIK z oprocentowaniem rzeczywistym bodaj 12-13%, jednak biały wywiad internetowy ujawnił tylko forumowe żale osób naciągniętych na kasę – opłaty i esemesy wstępne a pożyczki nikt nie otrzymał.

Na dzień dzisiejszy jedyna znana mi pożyczka pozabankowa (w tym często też dla zadłużonych) inna niż Provident i tańsza od niej, to jakakolwiek pożyczka społecznościowa. Jednak nowy pożyczkobiorca tam nie otrzyma więcej jak jeden tysiąc złotych.

No i jeszcze wiem że faktycznie można otrzymać którąś z tych pożyczek na sms tylko jak będziecie wczytywać się w ich oprocentowanie rzeczywiste to mocno trzymajcie się na krześle.

Ludzie, zdajcie sobie sprawę z tego, że jak już ktoś oferuje pożyczki dla zadłużonych bez BIK to musi być drożej niż w banku bo taki pożyczkodawca więcej ryzykuje że nie odzyska pożyczki. Zarobkiem za zwrócone, odzyskane pożyczki pokrywa sobie straty z tytułu nieściągniętych pożyczek. A takie teksty że np. Provident ma 100% odzyskanych pożyczek bo windykatorzy „wchodzą z drzwiami”, można włożyć między bajki J.Ch. Andersena. Zbyt poważna i znana to firma (międzynarodowa), aby uciekać się do takich metod.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

Komentarze do '„coś innego niż Provident”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„coś innego niż Provident”'.

  1. Szczerze współczuję ludziom, którzy mają taki bałagan w BIK, że nie mogą zaciągnąć normalnego kredytu. Sam kiedyś coś takiego przechodziłem, więc wiem jak bardzo potrafi to być upierdliwe, wkurzające i nawet poniżające…

    Rex

  2. Co macie do Providenta? Krótko, po prostu jestem trochę poirytowany. Nie mam nic wspólnego z Provident i piszę obiektywnie – dlaczego ta pożyczka tak znienawidzona jest? Przecież jest nie droższa od innych pożyczek pozabankowych zwanych bez BIK albo dla zadłużonych. A w przeciwieństwie do wielu oszukańczych firm, Provident faktycznie ją przyznaje, nie wyłudza zaliczek i czego tam się tylko da żeby oskubać naiwnego.

    elele

Skomentuj