Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Co z kamerami na mundurach policjantów? Kolejne znieważenia / „znieważenia” funkcjonariuszy i inne…

1 komentarz

Wpisałem przed chwilą w Google „kamery na mundurach policjantów” i przeczytałem, że taki projekt już powstał w 2014 roku. Jest wysoce wskazane, aby został wprowadzony.

Co rusz słyszymy, czytamy o tym, że ktoś policjantów rzekomo znieważył, naruszył ich nietykalność cielesną, zaproponował łapówkę za odstąpienie od czynności służbowych. Niewątpliwie w wielu przypadkach to prawda ale nie mam wątpliwości co do tego, że w też wielu przypadkach to fałszywe oskarżenia, fałszywe zeznania ze strony policjantów. Tak się składa, że poznałem niejednego policjanta, jak się zachowuje, jak postępuje. Niejeden też emeryt policyjny z rozrzewnieniem opowiadał przy dobrym obiedzie albo przy piwku, jak to „fajnie” było jak z kolegami kogoś w coś wrobili. Osobliwie ponoć lubują się (co i Piotr Ikonowicz kiedyś powiedział) w pobiciu ofiary po czym oskarżeniu jej, że ich nietykalność naruszyła i musieli się bronić…

Dlatego też na przykład wierzę wersji kierowcy w sprawie o której wczoraj było w mediach – że zwrócił policjantom uwagę na nieprzepisowe parkowanie radiowozu a w akcie „zemsty” człowiek ten został przez nich oskarżony…. a jakże, o znieważenie oraz o próbę wręczenia łapówki.

Dlatego też na przykład wierzę wersji tego młodego człowieka ze Szczecina który kilka tygodni temu zwrócił uwagę policjantce na nieprawidłowo zaparkowany radiowóz a w akcie „zemsty” skończyło się na oskarżeniu go …. a jakże, o znieważenie funkcjonariuszy.

Obaj panowie prawdopodobnie mogą sobie już wyobrazić, jak to będzie być skazanym… Dlatego, że sądy w takich wypadkach podobno dają wiarę policjantom tym bardziej, że ich było dwóch lub więcej. Wiecie, są dla siebie świadkami – kumple z pracy, ze służby i to sądowi nie przeszkadza w uznaniu wiarygodności ich zeznań.

A sprawa Przemysława Wiplera? Oczywiście został skazany za znieważanie i naruszenie nietykalności policjantów. Na nagraniu swego czasu często pokazywanym w mediach widać, jak jego kolega który jest spokojny, na dzień dobry – za nic dostaje od policjanta gazem po oczach. Podobno, jak pisze Wipler na Facebook, wobec tamtego człowieka w ruch też bez powodu poszła pałka (tego nie pamiętam z nagrania ale może też zarejestrowano) i policjant dostał za to (za gaz i pałkę) naganę z wpisem do akt. Nic to! Sąd jak widać uznał, że to Wipler jest winny a nie łobuz – policjant z naganą w aktach, bo tak „świadkowie” (w tym policjanci oczywiście) zeznali o tym, co było dalej w „interwencji”. Do sprawy Wiplera  w tym sprawy sądowej niebawem na tym blogu powrócę.

Bezprawne – przestępcze interwencje policji jak kopanie leżącego – też niejedną taką można znaleźć w internecie. Uwiecznione kasowanie przemocą dziennikarskich nagrań przez policjantów w Krakowie sfilmowanych na jeździe pod prąd / w strefie zakazu wjazdu. I wiele innych.

Póki co, dam Wam dobrą radę. Nie zwracajcie uwagi policjantom, chyba że macie wielu świadków albo nagrywacie ich i nagranie od razu przesyłane jest do jakiejś chyba tzw. chmury – nieosiągalnej dla policjantów (do wykasowania zawartości).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

kategoria policja

1 komentarz do 'Co z kamerami na mundurach policjantów? Kolejne znieważenia / „znieważenia” funkcjonariuszy i inne…'

Subscribe to comments with RSS

  1. Policja to pretorianie sędziów jakby przyszło co do czego a przyjdzie. Dlatego wyroki na korzyść policji.

    Równy facet

Skomentuj