Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„banki z komornikiem”

komentarze 2

Jak w tytule, ktoś szukał w internecie „banków z komornikiem”. Zapewne chodziło mu o banki które udzielają kredytów nawet jeżeli przeciwko kredytobiorcy toczy się komornicze postępowanie egzekucyjne. Moim zdaniem, żaden bank nie udzieli kredytu w takiej sytuacji gdy będzie o tym wiedział. A czy bank dowie się o tym że kredytobiorce ściga komornik?

Moim zdaniem dowie się o tym i to nawet jeśli będzie to egzekucja dotycząca długu nie bankowego a dłużnik nie będzie figurował w żadnym rejestrze dłużników. Chodzi o to że bank z całą pewnością zażąda od klienta zaświadczenia albo oświadczenia o dochodach a te (wynagrodzenie) ani chybi będzie w takiej sytuacji zajęte przez komornika. I będzie jasno widać (także w przypadku oświadczenia bo wtedy bank żąda potwierdzeń przelewów na konto)  że kredytobiorca otrzymuje na rękę jedynie płacę minimalną (bo tę musi komornik pozostawić dłużnikowi). A jak chodzi o zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, to bodaj znajduje się w takim informacja, że pensja jest zajęta przez komornika.

Jak chodzi więc o „banki z komornikiem”, „banki dla zadłużonych” tudzież „banki bez BIK” to moim zdaniem szkoda tracić czas na szukanie takich banków. Pozostają wtedy do dyspozycji tylko parabanki i oferty pożyczek takie jak tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.3]

Komentarze do '„banki z komornikiem”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„banki z komornikiem”'.

  1. czy bankowe pożyczki mają pierwszeństwo w egzekucji przed innymi pożyczkami, takimi jak pozabankowe tak zwane kredyty bez sprawdzania w BIK?

    ufin

  2. Jeżeli mówimy o bankowych kredytach gotówkowych (a nie o pożyczkach hipotecznych) które nie są zabezpieczone na żadnym składniku majątku dłużnika, to nijakiego pierwszeństwa w egzekucji nie mają. Ani przed wierzytelnościami z tytułu pozabankowych pożyczek, ani przed wierzytelnościami z tytułu niezapłaconych faktur, ani przed pożyczkami prywatnymi, przed niczym.

    admin

Skomentuj