Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Serwis „O fachowcach” – nie sprawdzajcie tam opinii

komentarzy 6

Zapragnąłem wystawić negatywną opinię jednemu z adwokatów z którym dość krótko współpracowałem kilka lat temu. Wpisałem w wyszukiwarce Google frazę „adwokat Łukasz Sierka opinie” i najwyżej pokazał się wpis w tytułowym serwisie „o fachowcach”: http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?fachowiec=85332 Same laurki, głównie o jego koledze z kancelarii (wyglądają jak pisane na zamówienie lub samodzielnie przez tego adwokata). Ja dopisałem opinię o adwokacie Sierce ale nie została opublikowana – moderator nie przepuścił. Wysłałem więc do tego serwisu maila:

Około miesiąca temu przesłałem negatywną opinię o adw. Łukasz Sierka, która do tej pory nie została opublikowana. Dlaczego? Jest merytoryczna, przedstawiłem się imieniem i nazwiskiem. Widzę, że generalnie na bieżąco moderujecie – akceptujecie opinie. W czym jest problem – adwokaci Sierka, Kapral, Margasiński (były sędzia tzw. trybunału stanu) mają jakieś chody u Was i tylko pozytywne (spreparowane przez nich) opinie zatwierdzacie? Oto treść mojej opinii:

„Współpracowałem z tymi adwokatami tj. Sierka, Kapral i możliwe że Margasiński (teść Kaprala – przyp. admina) też niektóre moje sprawy prowadził w ramach substytucji. Jak chodzi o Łukasza Sierkę to przegrał dwie istotne dla mnie sprawy. jedną z nich sam wygrałem sobie w I instancji i nie mając czasu jemu zleciłem dalsze jej prowadzenie bo strona przegrana wniosła apelację. No i w apelacji pan Sierka sobie nie poradził.

Inna sprawa: sąd uwierzył mojemu przeciwnikowi i jego „świadkowi” – koledze że rzekomo oddał 50 tys. zł pożyczki bez pokwitowania!!! Pozwany ten znalazł sobie świadka – swojego kolegę. Pan Sierka i tu nici nie wskórał jak i chyba pan Margasiński (chyba przejal sprawe w jej toku). Szkoda mi tylko pieniędzy poniesionych na tych adwokatów, sowitych zaliczek.”

Proszę o opublikowanie jej jeżeli nie chcą Państwo upublicznienia Waszego problemu.

Otrzymałem taką odpowiedź:

Czy ma Pan wyrok sądu i jakieś dowody na ten temat? I proszę nam nie grozić.

Odpowiedziałem więc:

No mam, oddalone powództwa i uzasadnienia tych wyroków. Co, każdy publikujący negatywną opinię ma Wam przesłać dokumenty? To trzeba pouczyć w regulaminie o tym i że „nie publikujemy negatywnych opinii”. Wasz serwis to „towarzystwo wzajemnej adoracji” i opiszę to na moim blogu.

I po chwili dodałem w kolejnym mailu:

A żądacie dokumentów do pozytywnych opinii? Przecież jakiś szołdra sam siebie może opiniować pozytywnie będąc pseudo fachowcem. Ludzie po pseudo opiniach zgłoszą się do takiego szkodnika…

Na żadnego z tych maili odpowiedzi nie otrzymałem. Sami widzicie, że nie warto odwiedzać serwisu „O fachowcach”.

Serwis OpiniaFirm.pl też nie opublikował owej opinii negatywnej. Natomiast serwis znanyadwokat.pl opublikował http://znanyadwokat.pl/lista-adwokatow/polska/slaskie/margasinski-janusz-sierka-lukasz-kapral-pawel-kancelaria-adwokacka/ Wpis ten pozycjonuję, więc lada dzień lub tydzień zajmie najwyższą pozycję w wyszukiwarce Google na frazę „adwokat Łukasz Sierka opinie”. Zyska na tym pozycjonowaniu cały ten serwis. Rzetelność popłaca więc, czasem.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 16 Ocena średnia: 4]

31/03/2018

kategoria biznes

Komentarze do 'Serwis „O fachowcach” – nie sprawdzajcie tam opinii'

Subscribe to comments with RSS

 1. Robercik sąd swobodnie ocenia adwokatowi daj spokój jako że napewno porażkę niełatwo przeżył.

  scorpions

  31 Mar 18 23:52

 2. Nie czas na wyjaśnianie, czy sąd przekroczył czy nie przekroczył granic swobody oceny materiału dowodowego. Ja jestem niezadowolony i już.

  admin

  1 Kwi 18 07:12

 3. Kowal zawinił, cygana powiesili, co adwokat winien, że sąd to idiota lub przekupna szuja?

  Lech

  2 Kwi 18 14:04

 4. Pełnomocnik procesowy jest (przynajmniej w Polsce) od tego żeby sądowi uzmysłowić to i owo, naprowadzić na poprawny tok rozumowania, wskazać dowody, czasem orzecznictwem się podeprzeć. To jak chodzi o pierwszą sprawę.

  W drugiej wskazanej sprawie wygląda mi na to, że sąd czyli sędzia po prostu nie lubił tego adwokata. Pozwany nie miał pełnomocnika. A może i w tej sprawie adwokat ten był bierny?

  W obu przypadkach pozwani byli spoza województwa a sądy tutejsze dla adwokata i dla mnie.

  Możemy przyjąć, że i w pierwszej sprawie „sąd” nie lubił adwokata. Może „sądy” lubią tego adwokata w sprawach karnych, ale jak widać, w cywilnych chyba nie. Nie interesuje mnie, dlaczego. Można się domyślać, ale to nie ważne. Przegrał? Przegrał.

  Czy zatem jest to adwokat którego należy polecać w sprawach cywilnych? Uważam, że nie bo nie poradził sobie w sprawach które powinien wygrać. I moja opinia mogłaby się przydać.

  admin

  2 Kwi 18 17:09

 5. Zadowolony klient zazwyczaj nie wystawia opinii w internecie. Wystawiają je niezadowoleni.

  ulman

  4 Kwi 18 13:55

 6. Kolejny serwis na którym nie warto sprawdzać opinii z tego samego powodu to opiniafirmy.pl – też dodają tylko pozytywne opinie.

  admin

  5 maja 18 18:23

Skomentuj