Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Sądowy trailer z „wybitnymi” grafologami w tle w sprawie o 200 tys. zł. Dłużnik wbrew opinii grafologa w ugodzie notarialnej uznał dług ale sędzia…

komentarze 4

Sprawa przed Sądem Okręgowym w Katowicach. Sprawozdawcą sędzia Krzysztof Głąb.

Adwokat – mój pełnomocnik procesowy do mnie:

Witam Panie Robercie, w środę 17 stycznia br. odbyła się kolejna rozprawa przed Sądem Okręgowym w Katowicach w sprawie Ś.B. Chodzi o Pańskiego klienta S.P., który pożyczył B. 200 tys. zł., co było skwitowane w trzech pokwitowaniach.

Przesłuchiwaliśmy kolejnego biegłego Pana prof. Dr. hab. Widłę szefa Katedry Kryminalistyki U.Śl.

Oczywiście Pan prof. Podtrzymał swoją negatywną dla nas opinię stwierdzającą, że podpis B. był złożony jako pierwszy a następnie nadrukowano tekst pokwitowania.

Po przesłuchaniu biegłego, Pan P. złożył Sądowi dokument z notarialnie poświadczonymi podpisami Pana P. i Ś.B., w którym B. oświadczył, że złożył podpisy własnoręcznie na wszystkich pokwitowaniach i zobowiązał się spłacić 200 tys. zł. Plus zryczałtowane koszty procesów w kwocie 20 tys. zł.

Sędziom, którzy już byli zdecydowani wydać wyrok oddalający nasze powództwo, opadły szczęki i chyba trochę puściły nerwy. Zobowiązano mnie do oświadczenia się, czy nadal podtrzymujemy powództwo w tej sprawie.

Na razie tylko tyle, resztę napiszę Panu po powrocie z Sądu.

Ja do adwokata:

JA PIERDOLĘ… A wcześniej nie mógł tego przedłożyć a dłużnik nie zdawał sobie sprawy / nie pamiętał, że to podpisał? (przepraszam, jeśli nie nadążam, jestem po 1 i 1/2 korka)

No to podtrzymujmy…

Adwokat – mój pełnomocnik procesowy do mnie:

Panie Robercie, sprawa podpisania ugody to była misterna gra, do której namówiłem Pana P. po otrzymaniu negatywnej dla nas opinii Widły. Nie było wyjścia, widząc jak sądy podchodzą do opinii biegłych, szczególnie, gdy dotyczą skomplikowanych materii, zaproponowałem mu, aby wykorzystał fakt toczącego się od 4 lat procesu o podział majątku małżeńskiego jaki trwa pomiędzy szwagierką P. P. a B. i spróbował rozwiązać wszystkie sprawy jednocześnie w tym i naszą. Rozmowy trwały ok 4 miesięcy i były cały czas nagrywane przez P. Już sam materiał audio dawał podstawy do załatwienia naszej sprawy, ale to znowu wymagałoby badań fonicznych kolejnych „biegłych specjalistów”.

W końcu, jak zwykle wygrała chciwość. B. i zgodził się na ugodę i zapłatę 200 tys. po 20 tys. rocznie i bez odsetek oraz 20 tys. tytułem ryczałtowych kosztów za wszystkie procesy !!!

Ale to jeszcze nic, projekt ugody częściowo przygotował jego adwokat (!!!). Ugoda została podpisana w obecności notariusza, który potwierdził autentyczność podpisów stron ugody (!!!).

Ciekawe, czy liczą na to, że w przypadku, gdy my się nie wycofamy z procesu to zakwestionują ugodę jako złożoną dla pozoru, czyli dla osiągnięcia innych celów w związku z innymi postępowaniami wobec B.

Zobaczymy. Ja oczywiście podtrzymam nasze stanowisko procesowe. Zastanawia mnie jednak okoliczność, dlaczego po złożeniu tej ugody do akt, sędzia sprawozdawca ze wściekłością w spojrzeniu na mnie, zapytał a właściwie stwierdził i to już po wyłączeniu nagrywania, że „chyba pan cofnie pozew mecenasie” (?)

Sprawa niewątpliwie ciekawa, szczególnie dla Pańskiego bloga i nie tylko. Gdy uda nam się obronić nasze stanowisko, będzie PAN MIAŁ NIEZWYKŁY MATERIAŁ DO BLOGA I NIE TYLKO. W sprawie funkcjonują opinie TZW. BIEGŁYCH i to (w kraju) z najwyższej (teoretycznie ) półki. Poziom tych opinii to ŻENADA I KOMPLETNA PORAŻKA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI.

Panie Robercie, myślę, że dobrze byłoby się spotkać i porozmawiać na temat wykorzystania tej sprawy w Pańskim blogu i to w szczegółach.

Następny termin to 20 luty br. Godz. 11.00

I znów adwokat – mój pełnomocnik procesowy do mnie:

Witam Panie Robercie, dzisiaj była kolejna odsłona sprawy B. Jutro zwrócę się o doręczenie mi nagrań ze wszystkich rozpraw w SO. W mojej ocenie sędzia Głąb zachowuje się nadzwyczaj zadziwiająco, otóż pozwolił sobie dzisiaj na stwierdzenie, że treść ugody pomiędzy Panem P. a B., nie zawiera oświadczenia B. o podpisaniu przedmiotowego pokwitowania a jedynie zobowiązanie do zwrotu udzielonej mu pożyczki (!!!!!) i jak można się domyślać, nie ma na razie podstaw do zasądzenia naszych roszczeń. Pomimo potwierdzenia przez pełnomocnika B., iż taka ugoda została zawarta pomiędzy stronami oraz pomimo, dzisiaj przedstawionego przez P. P. dowodu wpłaty kwoty 20 tys . zł. tytułem zwrotu zryczałtowanych kosztów procesu przed sądem w Sosnowcu ( z tytułu wszystkich 4 spraw), sędzia Głąb, nie ukrywając irytacji, odroczył sprawę na kolejny termin (22 marca br.) celem zawiadomienia Prokuratury Okręgowej i celem przesłuchania samego B.

To tyle, tytułem krótkiego streszczenia rozprawy – dość nerwowej.

Myślę, że dobrze byłoby spotkać się w tej sprawie i omówić szczegóły dalszego jej prowadzenia, szczególnie w kontekście przydatności do ewentualnych dalszych Pańskich działań na blogu. Moim zdaniem już te dotychczasowe czynności sądu budzą poważne wątpliwości, co do intencji i zasadności działań sądu, stąd, jak sądzę dobrze byłoby się spotkać i omówić ewentualną taktykę na przeszłość. Sprawa jest o tyle istotna, albowiem mamy jeszcze w „locie” kolejną apelację w sprawie I C 1429/12, w której czekają ( ponad rok) chyba na rozstrzygnięcie w sprawie niniejszej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

10/03/2018

kategoria grafolog,sędziowie

Komentarze do 'Sądowy trailer z „wybitnymi” grafologami w tle w sprawie o 200 tys. zł. Dłużnik wbrew opinii grafologa w ugodzie notarialnej uznał dług ale sędzia…'

Subscribe to comments with RSS

 1. No ciekawe jak się sprawa rozwinie. Daję komentarz, aby widzieć odpowiedzi 🙂

  Lech

  10 Mar 18 14:07

 2. Dokonam osobnego wpisu wówczas i wkleję link do komentarza tutaj.

  Taka ciekawostka: trzy razy w narzędziach dla webmasterów w Google wnosiłem dziś o zaindeksowanie tego wpisu i dalej nie ma go w indeksie – w wyszukiwarce choć inne wpisy zawsze były już po kilku sekundach.

  admin

  10 Mar 18 14:35

 3. Nic więc nie zmieniło się z „dobrą zmianą” to jest dobitny kolejny przykład. Sędziowie robią co chcą w sprawach i żadnej kary za to nie poniosą.

  jerome

  12 Mar 18 08:17

 4. Tu przede wszystkim grafologowie się „popisali” a co do sędziów, to poczekajmy jeszcze na wyrok i uzasadnienie.

  admin

  12 Mar 18 08:42

Skomentuj