Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dial Tone Sp. z o.o. – windykacja nieistniejącego długu dla PZU

komentarze 4

Przy okazji, piszcie w komentarzach opinie o tej firmie windykacyjnej. Ja otrzymałem od nich to wezwanie do zapłaty:

Odpowiedziałem mailem (w tym do wiadomości PZU):

Informuję że nie mam długu wobec PZU, bo nieprzedłużyłem z tą firmą umowy OC, co dwukrotnie im tłumaczyłem. Proszę zapoznać się z ta moją publikacją o bezprawnym postępowaniu przez PZU: „Windykacji” z PZU ciąg dalszy – halucynacje wzrokowe „specjalistki”

W skrócie: niedopełnili obowiązku informacyjnego wynikającego z Art. 28 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych:

ust. 1b. Nie później niż 14 dni przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, zakład ubezpieczeń jest obowiązany do wysłania ubezpieczającemu informacji o ubezpieczeniu na kolejny okres ubezpieczenia.

1c. Informacja, o której mowa w ust. 1b, zawiera w szczególności:
3) pouczenie o prawie wypowiedzenia dotychczasowej umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z ust. 1 oraz o formie, możliwym sposobie oraz terminie złożenia tego wypowiedzenia;
4) pouczenie o skutkach tego wypowiedzenia oraz o SKUTKACH BRAKU TEGO WYPOWIEDZENIA.

Pismo od nich nie zawierało ww. obowiązkowych pouczeń a przeciwnie, wprowadzało mnie w błąd sformułowaniem „Aby przedłużyć ubezpieczenie, zapraszamy do swojego agenta lub najbliższego oddziału PZU”.

Proszę zatem nie tracić czasu i albo odstąpić od windykacji nieistniejącego długu albo od razu wnieść powództwo a ja wznawiam upublicznianie bezprawnego, nieuczciwego tego postępowania przez PZU. Poinformuję też odpowiednie instytucje.

Jeszcze jedno. Moja mama ma ubezpieczenie domu w PZU od wielu lat ale w tym roku zmieni ubezpieczyciela, oczywiście z powodu opisywanej sprawy. Załatwiłem to.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 3.8]

07/02/2018

kategoria: ubezpieczenia

Komentarze do 'Dial Tone Sp. z o.o. – windykacja nieistniejącego długu dla PZU'

Subscribe to comments with RSS

 1. złodziej i oszust jak każdy inny z tej branży – mówię o windykacyjnych molochach i funduszach

  ryszard ochódzki

  9 Lut 18 12:35

 2. Wczoraj odpisał mi z tej firmy „Młodszy Specjalista w Dziale Wsparcia” między innymi:

  „Brak informacji ze strony ubezpieczyciela o tym ogólnoobowiązujacym przepisie nie spowoduje, że polisa się nie wznowi.”

  W odpowiedzi zapytałem go, po co w takim razie są te przepisy które wymieniłem a do których PZU nie zastosowało się.

  admin

  9 Lut 18 13:01

 3. mówiłem. do tego jeszcze kompletne głąby 🙂 trudno jednakże wymagać choćby odrobiny logiki, inteligencji czy zdrowego rozsądku jeśli w takich korpo obowiązkowo działa się wg skryptu i zasady: chuj nas to obchodzi, nam się kasa należy skoro my „dług kupili” 😀

  ryszard ochódzki

  10 Lut 18 15:18

 4. Z wezwania do zapłaty wynika, że nie kupili, PZU dalej jest wierzycielem, zapłata ma być na konto PZU. Prowadza windykację na zlecenie PZU.

  admin

  10 Lut 18 16:51

Skomentuj